Güncel

Godaddy: Hack ve Ddos değil, teknik arıza idi!

Godaddy'den beklenen açıklama geldi, saldırı yalanlandı!


İçinde bulunduğumuz haftanın gündemine bomba gibi düşen bir olay olmuştu. Bu olay, dünyanın en büyük alan adı/hosting servis sağlayacılarından GoDaddy'nin büyük bir saldırıya uğrayarak kullanılmaz hale gelmesinden ibaretti.

Saldırı, son zamanlarda Türkiye'de de faaliyet gösteren ve adını çok sık duyduğumuz Anonymous grubu tarafından hemen üstlenildi. Tüm dünyadan milyonlarca kişi, saatlerce GoDaddy üzerinden tüm kontrolü kaybetti.

1347448415_508772796.jpg
Şirketten bugün gelen açıklamaya göre, yaşanan sorunun ne herhangi bir hacklenme ne de herhangi bir Ddos saldırısı ile alakalı olmadığı dile getirildi. Şirketin CEO'su Scott Wagner’in konuyla alakalı yaptığı açıklama şu şekilde: “Servislerimiz herhangi bir dış etkenden etkilenmedi. Hack veya DDoS saldırısı söz konusu değil. Kendi ağlarımızda yaşanan bir takım aksaklıklar yüzünden servislerimizi kullanan sitelere ulaşılmadı. Hiçbir zaman kullanıcı verileri ve sistemlerimiz tehlike altına girmedi.” dedi.

1347446019_godaddy-anonymous.png
GoDaddy'nin açıklamasının üzerinden henüz dakikalar geçmesine rağmen dünyanın en büyük siber saldırı ekiplerinden olan Anonymous'un öne çıkan isimlerinden Own3r rumuzlu üyenin cevabı twitter üzerinden çok da gecikmedi.

Own3r, GoDaddy'den gelen açıklamaları yalanlayarak, GoDaddy üzerine büyük bir saldırının gerçekleştirildiğini, bu saldırı sonucunda bir çok kaynak koduna ulaşıldığını dile getirdi. Yaşanan kısa süreli bu kesintinin şuan için son bulduğunu, şuanda tüm sunucu/alan adı hizmetlerinin çalıştığını belirtelim. İlerleyen zamanlarda gelen açıklamaları sizler için sunmuş olacağız.

Yorumlar
kanınho
bize ne simdi bundan
Cevapla
Misafir
çapsızlara bak hele, godaddy'i 2 tane dandik sunucuda bulunan devlet sitesi mi zannettiler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.