Google 20 Gigabyte hızında internet hizmeti sunacak!

Google, Tesla ve Amazon'un internet hizmetine rakip olarak devasa hızlara sahip internet hizmeti için kolları sıvadı. Gelecekteki internet hizmetlerini etkilemesi muhtemel projenin gelin detaylarına yakından bakalım.

Google 20 Gigabyte hızında internet hizmeti sunacak!

Google, son derecede hızlı 20 Gigabyte hıza sahip İnternet hizmetini test etmeye başladı. Konu hakkında bazı kuruluşlarla ortaklık kuran şirket, yeni nesil internet hizmeti sunmak istiyor.

Google'da internet hizmeti işine giriyor

Google'ın çoklu iş ve ticari ürün başkanı Nick Saporito, yeni internet hizmeti sunacaklarını ve bu iş için sekiz adet iş ortağı aradıklarını açıkladı. Bu ortaklık için şirketlerde şu özellikler aranacak;

Çok büyük veri kümelerini indirip yükleyebilmeleri, çok fazla bant genişliği gerektiren araştırmalar yürütmeleri ve çok fazla iş hacmine ihtiyaç duyan geleceğe odaklı teknoloji üzerinde çalışan kuruluşlar olmaları olacak.

Google'ın sunacağı internet hizmeti ile bilgisayarlarınız çağ atlayacak!

Google, geçen yılın sonlarından beri zaten 20 Gigabyte internet hizmetini test ediyordu. Saporito, Kansas City'deki evinde yaptığı ve bağlantı hızının özelliklerini görebileceğiniz görüntüyü geçen sene paylaşmıştı.

Yaptığı ev bağlantısı hakkında konuşan Saporito, çok sayıda internete bağlı cihazla test ettiğini ayrıca çok sayıda Dünya Kupası maçını 4K kalitesinde yayınlayarak sınırlarını test etmeye çalıştığını, ancak yine de bağlantıyı doyurmaya yetmediğini açıkladı.

Google şu anda bu proje için Missouri Üniversitesi ve Kansas City ile birlikte çalışıyor. Saporito'ya göre, üniversitenin Bilim ve Mühendislik Fakültesi, büyük veri kümeleriyle çalışmak için ve sanal gerçekliği ilerletmek için bu hizmeti kullanıyor.

Teknoloji devi Google'ın, bu internet hizmetini bazı pilot bölgelerde ayda 125 dolar (2.474₺) karşılığında sunduğunu da hatırlatalım.