Güncel

Google Anneler Günü'nü unutmadı, bugünki Doodle onlar için!

Google Doodle müzesine bir tane daha kattı, Anneler Günü Doodle'ı..

Google Anneler Günü'nü unutmadı, bugünki Doodle onlar için!

Google önemli gün ve şahıslar için uyguladığı Doodle uygulamasını bugün Annelerimiz için tekrar uyguladı. Anneler gününün ilk defa ne zaman nerede kullanıldığını merak ediyor musunuz?

Anneler Günü
, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün. Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Zamanla başka ülkelere de yayıldı.

1336859528_sd.jpg

Anneler günü, anneleri onurlandıran bir özel gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.