Google arama geçmişi 6 adımda nasıl silinir? Çok kolay!

Bu içeriğimizde sizlere, Google arama geçmişinizi nasıl temizleyeceğinizi anlatıyoruz. Hem de sadece 6 basit adımda!

Google arama geçmişi 6 adımda nasıl silinir? Çok kolay!

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticisi ve internet devi Google, bilindiği üzere hakkımızda pek çok veri topluyor, geçmişteki aramalar da buna dahil. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar, internet üzerinden Google arama geçmişi nasıl silinir? Google Crome tarama geçmişi nasıl temizlenir? vb aramalar gerçekleştiriyor. Çözümü çok basit, yazımızın devamında Google arama geçmişinizi nasıl temizleyeceğinizi 6 basit adımda anlatıyoruz.

Google arama geçmişi 6 adımda nasıl silinir? Çok kolay!

Arama motoru Google, yapılan aramaları ve girilen web sitelerini saklıyor. Bu da kullanıcının rahatsız edici reklamlar veya istenmeyen hizmetlerle karşı karşıya kalmasına neden olabiliyor.

Google ise bu yönde rahatsızlığı olan kullanıcılarının işini kolaylaştırmak adına arama geçmişini temizleme olanağı sunuyor. Peki Google arama geçmişi temizleme işlemi nasıl yapılır? Arama geçmişini tek tek temizleyebileceğiniz gibi, toplu halde de silebilmeniz mümkün.

Google arama geçmişi 6 adımda nasıl silinir? Çok kolay! - Resim : 1

Eğer siz de arama verilerinizin saklanmasından rahatsızsanız, yazımızın devamında yer alan geçmiş aramaları, tarama geçmişinizi ve diğer türdeki etkinliklerinizi Google hesabınızdan kolayca silebileceğiniz adımları izleyerek arama geçmişi verilerinizi kalıcı olarak silebilirsiniz.

Google arama geçmişinizi temizleme

 
  1. Android telefonunuzda veya tabletinizde Chrome uygulamasını Chrome açın.
  2. Sağ üstte Diğer Diğer ardından Geçmiş'e dokunun.
    • Adres çubuğunuz ekranın alt tarafındaysa adres çubuğunda parmağınızı yukarı doğru kaydırın. Geçmiş'e Geçmiş dokunun.
  3. Tarama verilerini temizle'ye dokunun.
  4. "Zaman aralığı"nın yanında indirme geçmişinin ne kadarını silmek istediğinizi seçin. Her şeyi silmek için Tüm zamanlar'ı seçin.
  5. "Tarama geçmişi"ni işaretleyin. Silmek istemediğiniz diğer verilerin işaretini kaldırın.
  6. Verileri temizle'ye dokunun.