Güncel

Google, Asistan ve Takvim uygulamalarında büyük değişiklik

Google Asistan ve Takvim uygulamalarında önemli bir değişiklik söz konusu olacak. İşte arama motoru devinin yeni hedefleri.

Google, Asistan ve Takvim uygulamalarında büyük değişiklik

Google Asistan, uzun süredir hatırlatıcı görevi görüyor. İstediğiniz belirli bir zamanda planladığınız şeyi size hatırlatan bu uygulama belirli bir zaman aralığından sonra tekrarlanacak şekilde ayarlanabiliyor. Google Görevler daha sonra başlatıldı ve aynı işlevi sundu, ancak tüm hatırlatıcılarınızı takip etmeyi zor bir hale getirdi diyebiliriz.

Google, blogunda belirttiği gibi yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna göre tüm kullanıcıların hatırlatıcılarını Google Görevler'e taşıyacak. Google Asistan ve Google Takvim'de oluşturulan hatırlatıcıların tümü, yakında görüntülenebilecekleri, düzenlenebilecekleri ve yönetilebilecekleri Google Görevler uygulamasına yönlendirilecek.

Google, Asistan ve Takvim uygulamalarında büyük değişiklik

Google, Asistan ve Takvim uygulamalarında büyük değişiklik - Resim : 1

Google, Gmail'de alınan bir mesajdan Görevler oluşturulabileceğini, Google Chat'ten bir görev ekleyebileceğinizi ve Google Takvim'i kullanarak Görevler oluşturabileceğinizi belirtti. Bu, Google hizmetlerinin web tabanlı sürümlerini veya mobil uygulamalarını kullanıyor olsanız da geçerli olacak. "Önümüzdeki aylarda" Google Asistan'ı kullanarak yeni bir hatırlatıcı oluştururken, telefonunuzda veya bilgisayarınızda Google Görevler'i kurmanızı söyleyen bir açılır bildirim göreceksiniz. Böylece henüz apmadıysanız Asistan hatırlatıcılarınızın Görevler'e taşınacağını göreceksiniz.

Google Görevler, masaüstünde Gmail, Takvim, Sohbet veya Google Drive aracılığıyla ya da iOS ve Android'de Google Görevler uygulaması kullanılarak görüntülenebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.