Güncel

Google bir hizmetini daha sonlandırıyor!

Google Haberler'deki 'Dijital Dergi ve Gazeteler' kaldırılıyor.

Google bir hizmetini daha sonlandırıyor!

Google News, dijital dergilerini kaldırıyor. Şirket abonelerine geri ödeme yapacak.

Google bir hizmetini daha sonlandırıyor!

İnternet devi Google, Google Haberler platformunda ücret karşılığında basılı versiyonu ile aynı olan dijital dergi ve gazeteleri artık müşterilerine sunmayacak. Bu hizmetini sonlandıran şirket, 30 gün içinde yapılmış olan ödemelerin ise müşterilerine geri verileceğini açıkladı.

Android Police'e göre Google Haberler, ücretli gazete aboneliği kullanan müşterilerine bir e-posta yollayarak müşterilere Google’ın basılı versiyonları ile aynı olan dijital gazetelerin ve dergilerin kaldırılacağını ifade etti.

Google bir hizmetini daha sonlandırıyor! - Resim : 1

Bu haberin ardından bir şirket sözcüsü ise yapılan değişikliği onaylayarak, programın 200’ün altında yayıncıyla çalıştığını ifade etti. Sözlerine devam eden sözcü, ''aboneler artık yeni dergi sayıları satın alamayacak, ancak Google Haberler uygulamasındaki eski sayılara (PDF’ler ve diğer formatlar) aşağıdaki veya Sık Kullanılanlar sekmesi üzerinden erişmeye devam edebilirler'' açıklamasında bulundu.

Google, 2012 yılında Play Dergiler uygulaması ile dergi içeriği sağlamaya başlamıştı. Şirket daha sonra uygulamayı Play Gazetelik olarak yeniden adlandırmış ve Google Haberler ile birleştirmişti.

Yorumlar
Kullanici
Lutfen yapmayin kaldirmayin google haberleri
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.