Güncel

Google'dan kesinti açıklaması

Google, sabah saatlerinde yaşanan ve özellikle Türkiye'den hissedilen servis kesintisi ile ilgili olarak 7 saat sonra açıklama yaptı.

Google'dan kesinti açıklaması

Bugün sabah saatlerinde yaşanan Google servislerinin çökmesi sorunu yaklaşık 2 saat sürdü. Özellikle Türkiye'den hissedilen bu sorun yüzünden birçok kullanıcı Gmail, YouTube ve Analytics gibi servisleri kullanamadı. 

Google'dan kesinti açıklaması

Konunun ana muhatabı olan Google ise yaklaşık 7 saat sonra .bir açıklama yaptı ve sorunun kaynağının fiber kesintisi olduğunu duyurdu. Teknolojioku haber merkezine geç de olsa gelen Google açıklamasını aşağıda görebilirsiniz: 

Google’ın Bulgaristan’daki ağı üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşanan birden fazla eşzamanlı fiber kesintisi sorunu, etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye Saati ile 13:36 (ABD / Pasifik zamanı ile 19 Aralık 2019 02:36) itibarı ile tamamen çözülmüştür. Bu süre içinde, Google hizmetlerine Bulgaristan ağ bağlantı noktamız üzerinden erişen kullanıcılar, sözkonusu Google hizmetlerine ulaşamamıştır.

Sorunun çözümüne kadar geçen sürede gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.  Sorunun temel nedenini belirlemiş ve etkilenen trafiği, ağımızın sorundan etkilenmiş olan kısımlarının etrafına yönlendirmiş durumdayız. Konuyla ilgili dahili bir araştırma sürdürüyoruz. İleriki bir tarihte ayrıntılı bir olay özetini de paylaşmış olacağız. 

Yorumlar
Emre
Ben dün radyo dejavu dinliyordum da akıllı telefonumdan ve şarkının sadece nakarat kısmı çalınıyordu ve telefondan kronometreyi çalıştırdım 12 dakika olmuştu daha şarkı çalıyordu dönüp dönüp aynı nakarat çalınıyordu. Saat 13:24 gibiydi ondan önce de bayağı sürdü. Sonra akşam açtığımda düzelmişti ben de radyo dejavu personellerinin öğle tatiline girdiklerini sanmıştım.
Cevapla
Cem
Garip bir diyalog ikinizin de ne dediğini anlamadım :D
🇹🇷Gakko🇹🇷
Valla tıp ilerledi
🇹🇷Gakko🇹🇷
Yedik bele biz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.