Güncel

Google bu uygulamaya servet ödedi!

İnternet devi, mobil dosya paylaşımı uygulaması olan "bump" ı satın aldı!

Google bu uygulamaya servet ödedi!

Google, dosya paylaşımı konusunda kendi bulut sistemlerinden sonra mobile doğru yönelmeye başlamıştı. Bu hareketin ilk hamlesi olarak mobil üzerinde dosya paylaşımı, aktarımı yapabilen "bump" adlı uygulamayı 30$ milyondan fazla vererek satın aldı. Uygulama sayesinde fotoğraflarınızı, müziklerinizi, kişi bilgilerinizi ve basit dosyalarınızı paylaşabileceksiniz. İlk göze çarpan ise, bunu paylaşmak için cihazları birbirine tokuşturmanız gerekiyor. 

İki şirketten yapılan açıklamalar doğrultusunda, Bump'ın CEO'su David Leib paylaşılan bilgilerin gizli kalacağını, hiçbir işleme tabi tutulmayacağını, Google ile yapılan anlaşma sonrası da hiçbir korkularının olmadığını, daha da iyi olacaklarını belirtti. 

1379416497_bump-2-362x332.jpg

Uygulama ve şirket hakkında bilgiler aktarmaya devam eden Leib, uygulamanın el değişminin iOS 7 ile birlikte olacağını duyurdu. Android'de de bulunan uygulama aynı gün her ikisinde de etkili olacak. Uygulamanın yaklaşık 125 milyon kullanıcı tarafından indirdiğini ve şimdiye kadar trilyonlarca kez fotoğraf paylaşıldığını da ekledi. 

Google'ın bu satın alma işlemiyle, tam olarak hedeflerine ulaştıkları söylenmese de ileriye yönelik bu çalışma, Google'ın sadece arama motoru özelliklerinin olmadığını gösterip, farklı alanlarda yönelmeye devam edip, her yerde ben varım amacını taşıdığını bizlere gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.