Güncel

MMA Türkiye faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor!

MMA (Mobil Pazarlama Birliği) Türkiye, Turkcell ev sahipliğinde faaliyet ve hedeflerini duyurdu!

MMA Türkiye faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor!

MMA (Mobil Pazarlama Birliği) Türkiye, 12 Eylül 2013 Perşembe akşamı Turkcell ev sahipliğinde üyeleriyle buluşarak dönem faaliyetleri, komitelerinin planları, mobil reklamcılık trendleri ve mobil ölçümlemelerle ilgili son bilgileri paylaştı.

Önemli markalar, Avea, Turkcell ve Vodafone’dan temsilcilerinin katıldığı etkinlik Turkcell’in Genel Müdürlük Binası’nda VIP Cafe’de gerçekleşti. MMA Türkiye Ülke Müdürü Kerem Kapancı’nın hoşgeldiniz konuşmasıyla başlayan gece daha sonra ev sahibi Turkcell’den Mobil Pazarlama Müdürü Banu Gören’in gündem ve MMA Türkiye ile ilgili bilgi vermesiyle devam etti. Gören’in sahneye davet ettiği MMA Türkiye Başkan’ı Zehra Öney yaptığı sunumda MMA Türkiye’nin misyon ve vizyonları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Başkan Öney, MMA Türkiye olarak amaçlarının Türkiye’yi mobil pazarlamada dünyaya öncülük eden ve yönlendiren bir ülke haline getirmek olduğunu belirtti. Komitelerin sunumları öncesinde Ülke Müdürü Kerem Kapancı ise, 11 – 12 Kasım’da Londra’da düzenlenecek olan MMA Forum hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı.

Komiteler 2013 yılında mobili daha ön plana çıkartmak için çalışıyor. Standardizasyon & Ölçümleme Komitesi lideri Selvi Talipoğlu; Mobil reklamın rakip analizlerinde yerini almasını sağlayacak mobil reklam ölçümünün başlatılacağının ve E-Gazete ile mobil reklam, pazarlama, ticaret, uygulama alanlarında sürekli olarak bilgi, data, trend & gelişmelerin paylaşılacağı; reklamveren, ajans ve sektörün öncü kuruluş temsilcileriyle röportajların yapılacağını söyledi. Eğitim & Sertifikasyon Komitesi’nin amaçlarını anlatan komite lideri Emre Sait Türegün MMA Türkiye olarak Türkiye’de mobil reklamcılığın gelişmesine katkıda bulunacak eğitimler düzenleneceği ve bunun için önemli eğitim kurumlarıyla işbirliği yapılacağını belirtti.

1379341251_dsc9605resize.jpg
Üye İlişkileri & Tanıtım Komitesi lideri E. Emre Kanaat, konuşmasında ilk çalışmanın tüzel  kişilik olma yönünde başladığını belirtti. Daha sonra MMA Türkiye üyelerini daha sık bir araya getirmek için etkinlikler düzenleyeceklerini ve bu etkinlikler için STK’lar, Avea Turkcell ve Vodafone’dan  da destek alacaklarını iletti.

Komite sunumlarından sonra MMA Türkiye üyesi firmalar mobil reklamcılık trendleri ve mobil ölçümlemeler hakkında bilgiler verdi. Madvertise’den Tuğçe Çinkitaş : “2013 yılında mobil reklamın ciddi şekilde artacağını öngördüklerini” söyledi. Medyanet Emre Türegün : “ Türkiye’deki araştırmaya göre mobil kullanıcıların %59’unun tablet kullandığını ve tarihin en hızlı büyüyen teknolojisinin tablet reklamcılığı” olduğunu belirtti. Nielsen’den Emre Tolon ise; Nielsen Media Research AdEx hakkında bilgiler verdi. Tolon; Adex Servisi ile tüm mecralara rakip ve rekabet analizi sunarak 360 derece analiz imkanı sağlayacağını ayrıca Nielsen tarafından Mobil AdEx verilerinin MMA abonelerine özel bütçe dahilinde sunulacağını belirtti.

1379341315_dsc9931resize.jpg

Konuşma ve sunumların ardından Avea, Turkcell ve Vodafone’un hediye sponsorluğu ileüyeler arasında küçük bir yarışma düzenlendi. MMA ile ilgili sorulan sorulara ilk doğru cevabı veren üç kişiye 2 adet Iphone 5 ve 1 adet Samsung S4 hediye edildi. Toplantı sonrasında üyeler sektörel sohbetlerine VIP Cafe terasında canlı müzik eşliğinde düzenlenen bir kokteyl ile devam etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.