Güncel

Google Clips de tarihe karışıyor!

Google, yaklaşık olarak iki yıl önce duyurduğu Clips kamerasının fişini çekiyor.

Google Clips de tarihe karışıyor!

Zaman zaman bazı ürün ve hizmetlerini kullanımdan kaldıran Google, şimdi de donanım çözümü olan Clips'i tarihe gömdü. Yaklaşık iki yıl önce tanıtılan Clips, 249 dolar fiyatı ile dikkat çeken bir kamera olmuştu. İsminden de anlaşılacağı gibi küçük boyutları ile dikkat çeken kamera 12 MP sensör, 130 derece görüş açısı ve 8 GB dahili depolama gibi özelliklere sahipti.

Google Clips de tarihe karışıyor!

Özellikle aileler ve evcil hayvan sahiplerinin ihtiyaçları için tasarlanan Google Clips için hazırlanan internet sayfası da kaldırıldı. Şimdilik sadece ABD'deki bazı zincir mağazalarda stoklar ölçüsünde satılan modelin önümüzdeki haftalarda tamamen kullanımdan kaldırılması bekleniyor.

Bugüne kadar birçok hizmetini tarihin sayfaları arasına gömen ve sonlandıran Google'ın Clips'i neden bitirdiği bilinmiyor. Ancak hemen hemen aynı fiyata aksiyon kamerası bulunurken Clips gibi nispeten pahalı çözümlerin satmasının pek mümkün olmadığı da bir gerçek. Meraklısı için bilgi verelim: Bu ürün Google'ın diğer donanım çözümlerinde olduğu gibi Türkiye'de resmi olarak satılmadı. 

Google Clips ilk tanıtıldığında aşağıdaki videoda yer alan bilgiler verilmişti:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.