Güncel

Google çocuklara kod yazmayı öğretecek

Google Project Blocks Oyuncakları çocuklara kod yazmayı öğretiyor

Google çocuklara kod yazmayı öğretecek

Google çocuklara genç yaşta çocuklara kodlama öğretmeyi hedefleyen "Project Bloks" ismini verdiği oyuncağını tanıttı. Bu oyuncak sayesinde çocuklar eğlenceli bir şekilde kodlama öğrenebilecek.

1467117617_sensor-lab.gif

Google Project Blocks, 5 yaş üstü tüm çocuklara sayısal düşünme ve kodlama mantığını son derece yaratıcı bir biçimde öğretmeyi hedefliyor. Çocuklar bu proje yardımıyla basit akış şemaları geliştirerek farklı cihazlar oluşturabiliyor ve bu cihazların çalışma mantıklarını analiz edebiliyorlar. Google Project Blocks aslında tam anlamıyla açık bir donanın platformu. Her biri farklı işlevler taşıyan fiziksel bloklar çocuklara hem kodlamanın mantığını, hem de her bir kod parçacığının işlevini kolayca öğretiyor.

1467117645_google-project-blocks-ornek.gif

Google’ın burada amacı sadece öğrencilere kod öğretmek değil, Project Blocks eğitimcilerinde geleneksel klişe yöntemlerden kurtularak farklı tasarımlarla yeni modüller öğretebilmelerinin de yolunu açıyor. Böylelikle öğrenciler her seferinde farklı altyapılarla çalışma fırsatı bulurken, eğitimcilerinde eğitim ufkunu genişletmesine olanak veriyor.

Google Project Blocks bir Google Creative Labs ve Stanford Üniversitesi ortak çalışması.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.