Güncel

Google Drive beklenen özelliği nihayet getiriyor!

İnternette güvenlik son derece önemli hale geldi. Siber saldırı ve zorbalığa karşı bir önlem de Google Drive'dan geliyor.


Google Drive pek çok konuda gelişmiş özelliklere sahip. Hizmet ayrıca kolay ve pratik bir kullanım sunmasıyla da biliniyor. Dosyaları kişisel olarak depolamak, senkronize etmek ve düzenlemek bir yana platform, Workplace veya G Suite Business gibi hizmetler de içeriyor.

Ancak Google Drive'ın bir noksan kısmı var. Başka insanlarla dosya paylaşımı konusunda herhangi bir kısıtlama veya onay sistemi yok. Bu da platformu siber saldırı veya zorbalığa açık hale getiriyor. Google Drive bu durumu değiştirmek için kolları sıvadı.

Google Drive yeni bir güvenlik özelliği alıyor

Mayıs ayında Google, bir dizi güncelleme olarak adlandırdığı yeni özellikler getirdi. Bu özelliklerden biri, başka bir Google Drive kullanıcısını engelleme yeteneği olacak. Özellik resmi olarak kullanıma sunuldu. Üstelik sadece ücret ödemiş hesaplar değil, özellik herkese açık şekilde geliyor. Başka bir kullanıcıyı engellemek için, söz konusu kullanıcı tarafından paylaşılan istenmeyen içeriğin bir kısmına sağ tıklamanız ve ardından "engelle" seçeneğine basmanız yeterli. 

Engellediğiniz kişi artık gelecekte sizinle herhangi bir içerik paylaşamayacak. Spam veya kötüye kullanım amaçlı gönderiler engellenmiş olacak. Engellediğiniz kişi tarafından daha önce sizinle paylaşılan tüm dosyalar da kaldırılacak. Yani, engellenen kişiyle, engellemenizden önceki tüm iletişiminiz de silinecek. Belirli bir kişiyi Google Drive'dan engellemek diğer Google hizmetlerinden de engellemeniz anlamına gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.