Güncel

Xiaomi, bu özelliğini de Google ile değiştiriyor!

Çinli üretici Xiaomi, işletim sistemi MIUI'yi değiştirmeye devam ediyor. Xiaomi, Google firmasından bir özellik daha ekliyor!


Xiaomi bir uygulamasını daha değiştiriyor. Bu seferki değişiklikler, akıllı telefon ayarlarınızda size düzenli olarak güncellemeler sunan bir uygulamayla ilgili. Xiaomi güncelleme uygulamasını değiştiriyor.

Redmi Note 8 Pro güncellemesinde istisna olarak kabul edilen uygulama, muhtemelen kural haline geliyor. Görünüşe göre, Xiaomi kendi güncelleme uygulamasını terk etmeye ve onu Google uygulaması ile değiştirmeye karar vermiş.

Söz konusu yenilikle ilgili olarak Mi Community forumlarında da bir tartışma başlatıldı Google'ın yeni uygulaması, MIUI 12.5 (global ROM) sürümüne yükseltmede sistemin bir parçası oluyor. 

Xiaomi Güncelleme Uygulaması Değişiyor!

Güncellemenin 12.5 sürümüne gelmesinden sonra, bu değişiklik kaynak MIUI'ler tarafından da onaylandı. Bu şekilde Xiaomi, güncellemeleri görüntülemek için orijinal uygulamasını değiştirdi. Bu değişiklik, kararlı global ROM kullanan tüm cihazlar için geçerli olacak.

Güncelleme zamanlama politikası değişmeden kalacak. Bu değişim ilk örnek değil. Geçmişte Xiaomi uzantısının global versiyonunda yine Google'ın alternatifleri ile değiştirilen telefon ve mesajlaşma uygulamasının yerini aldığını görmüştük.

Güncelleme uygulamasına gelince, şu anda Redmi Note 8 Pro ve Xiaomi Mi 10 akıllı telefonlarda değişiklikler kaydedildi. Şimdi aynı işlemin diğer cihazlarda orijinal uygulamayı güncelleme ile değiştirmesi bekleniyor. 

Xiaomi’den yapılan açıklamada, bu değişikliğin temel nedeninin, dosyaların bulunduğu sunucudaki değişiklikler nedeniyle güncellemelerin indirilmesindeki iyileşmeden dolayı olduğu bildirildi. Ancak değişiklik hem eski hem de yeni uygulama ortamlarına göre planlanmaya devam edecek olan OTA güncellemelerini zamanlama politikasını etkilemeyecek.

Yorumlar
Bega
İnşalah tez zamanda değiştiri kendi gunjelemisi barbat gunjeme 99% olunja bile tek bi hatayla yeniden 0 dan başliyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.