Güncel

Google+ Facebook'a meydan okuyor!

Google+ kullanıcıları daha memnun!


American Customer Satisfaction Index E-Busines'in yayınladığı rapor sonuçlarına göre Google+ kullanıcıları Facebook kullanıcılarına oranla daha memnunlar. Google+'ın geçtiğimiz günlerde tam olarak bir sosyal paylaşım olup olmadığı üzerinde tartışıldı.

Aslında Google+ bir sosyal ağdan fazlası olması nedeniyle sosyal paylaşım sitesi olarak anılmaya karşı çıkmıştı. Google+ genel olara bir çok Facebook ve Twitter özelliğini taşıyor. Bunun yanında Facebook'taki arkadaş kavramının ve Twitter'daki takipçi kavramının yerini Google+'ta halkalar almış durumda. Arkadaşlarınızı halkanıza davet ederek halkanızı genişletiyorsunuz.

1342624004_google-serviceclosure-0dd2e-580x386.jpg

Facebook'un son gelişmelerinin özellikle zaman tünelinin bazı kullanıcıları sinirlendirdiğini söyleyebiliriz. Facebook skorlarının zaman tünelinin çıkmasından bu yana 66 puandan 61'e düştüğü belirtiliyor.

Google+ 250 milyon kullanıcıya sahipken Facebook 900 milyon kullanıcıya sahip. Twitter son zamanlarda popülerliğini artırarak 64 puanda,Google+ ve Pinterest 69 ve LinkedIn bile Facebook'tan daha yüksek ve 63 puanda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.