Güncel

Google, Galaxy Nexus için çabalıyor!

Samsung Apple savaşı devam ediyor.


Geçtiğimiz günlerde Apple ve Samsung çekişmesine ve davalarına sürekli tanık olmaya başladık. Apple iPad'in tasarımını çaldığını iddia ederek Samsung Galaxy Tab 10.1 satışlarının Amerika'daki satışlarını durdurmuştu. Aynı kararın Galaxy Nexus için de gelmesi üzerine Google da Samsung'a destek olarak Android 4.1 Jelly Bean amiral gemisinin satışa sunulması için çalışmalara başlamıştı. Samsung için geçen zor haftadan sonra mahkemeye başvurarak Galaxy Tab 10.1'in satışlarının tekrar başlamasını talep ettiyse de mahkeme Samsung için önemli bir teblet ürünü olan Galaxy Tab 10.1'in satışa sunulma talebini reddetti.

Aynı zamanda Amerika Samsung'un en önemli pazarlarından biri konumunda olması nedeniyle Samsung oldukça zor durumda gözüküyor. Avrupa'da bir Alman mahkemesi patent ihlalini önlemek amacıyla cihazın satışının gözden geçirilmesini talep etti. Türkiye'de henüz bu konuda herhangi bir sorun söz konusu değil.

1341395489_samsung-bid-for-stay-on-galaxy-nexus-denied-but-google-has-software-update-for-workaround.jpg

Google Play üzerinden indirim yapılarak 349$ fiyat etiketiyle satılmaya başlanan Galazy Nexus'un ABD satışlarının durmasının ardından Google Play Store'da "Yakında" ibaresinin yazdığını görüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.