Güncel

Google, Google Glass'ın popülaritesini bitirdi mi?

Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass, eskisi kadar ilgi görmüyor mu?

Google, Google Glass'ın popülaritesini bitirdi mi?

Google’ın 2012 yılında duyurduğu ve o dönemde devrim olarak nitelendirilen akıllı gözlüğü Google Glass’ı pazarlama stratejisi eleştirilere maruz kalmaya başladı. Şirketin 2012 yılında duyurmasına rağmen hala piyasaya sürmemiş olması, bu teknolojiye olan ilginin azalmasını sağladığı düşünülüyor.

Google'ın artırılmış gerçeklik teknolojisi sunan akıllı gözlüğü Google Glass, ilk olarak 2012 yılında ağırlıklı olarak arama motoru ile kullanıcı arasında iletişim kurmak üzere tasarlanmıştı. Daha sonra gözlük geliştirilerek gözde taşınan bir bilgisayara dönüştü.

1398948416_google-glass-teardown-1.jpg

Cep telefonundaki interneti kullanarak sesli ve görsel aramalar yapmak, video kaydedip fotoğraf çekmek gibi özelliklere sahip Google Glass, ilk olarak Explorer programı adı altında ABD’de seçilmiş kişilerce kullanılmaya başlandı. Ama tabii ki ücretsiz gerçekleşmedi bu denemeler. Şirket 1500 dolar gibi bir fiyat ile ilk kullanıcılara gözlüğü deneme fırsatı verdi.

Google’ın Google Glass’ı halen son kullanıcılara sunmaması diğer bir eleştiri konusu oldu. Çünkü teknoloji o kadar hızlı ilerliyor, insanlar o kadar şaşırtıcı teknolojilerle karşılaşıyor ki, Google Glass gibi bir gözlük artık insanların ilgisini çekmez hale geliyor. Google Glass’ın piyasaya sürülmesinin uzaması, cihazın popülaritesini de kaybetmesine neden oluyor.

Google bu gözlüğü tam anlamıyla kullanıcılarına sunduğu zaman bakalım beklediği ilgiyi görebilecek mi? Hep birlikte göreceğiz!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.