Güncel

Google Haritalar bisiklet noktalarını da gösterecek!

Google Haritalar kullanarak Lime bisiklet noktalarını bulmanız artık mümkün. Hizmetin tüm Dünyada aktif hale gelmesi için çalışmalar sürüyor.

Google Haritalar bisiklet noktalarını da gösterecek!

Lime elektrikli bisiklet, şu an için Dünyanın en büyük kuruluşlarından birisi olarak görünüyor. Dünya genelinde 70'ten fazla şehirde hizmet veren Lime, her yıl 6 milyon civarında kullanım oranına da sahip. Son dönemlerde bu şirketi öne çıkaran da Google tarafından açıklanan bir hizmet oldu.

Google haritalar Lime bisiklet noktalarını da göstermeye başlıyor

Google bundan çok kısa bir süre önce kendi haritalar uygulamasında elektrikli bisiklet noktalarını göstermek için Lime ile anlaşma yaptı. Pilot çalışma olarak 13 Dünya şehri seçildi ve çalışmalara başlandı. Şu an için belirlenen şehirlerde Google haritaları kullananlar, elektrikli Lime bisiklet noktalarını görebilecek. Google Haritalar bu hizmeti 80 farklı şehire taşımayı düşünüyor.

Elektrikli seyahat detaylarınız Google Haritalar'da

Bazı durumlarda seyahat detaylarınızı planlamak zor olabiliyor. Özellikle de trafik yoksa, bu zorluk biraz daha artabiliyor. Google Haritalar, Lime elektrikli bisiklet kullanıcılarının bu problemini çözebilmek için uygulamasına bazı detaylar ekledi. Mevcut bulunduğunuz konumdan varacağınız yere kadar kaç dakika gibi bir süre  geçeceği veya ne kadarlık hız yapmanız gerektiği detaylandırılıyor.

Google ve Lime elektrikli bisikletleri arasında yapılan ortaklık, tam da Lime şirketinin zor günler geçirdiği bir dönemde geldi. Google ürün müdürü Vishal Dutta, kapsamın çok daha fazla genişletileceğinden bahsetti. Bu hizmetin diğer büyük şehirlerde de kullanılması yüksek bir ihtimal gibi görünüyor. Uygulama; hem android hem de iOS üzerinden kullanıma müsait.

Uygulama Türkiye'de de kullanılabilecek mi?

Lime elektrikli bisikletlerin kullanımı, Türkiye'ye de genişletilirse Google Haritalar kapsamına girebilir. Görünen o ki Google haritaların amacı bir an önce Dünyanın tamamına bu hizmeti götürebilmek. Konuyla ilgili yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.