Güncel

Bomba iddia: Fujitsu Türkiye pazarından çekiliyor

Japonya merkezli Fujitsu, Türkiye pazarından çekileceği iddia edildi. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Bomba iddia: Fujitsu Türkiye pazarından çekiliyor

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye pazarında da faaliyet gösteren Fujitsu, önemli bir kararla gündeme geldi. Firma Türkiye pazarındaki faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Fujitsu Türkiye pazarından çekiliyor

Son yıllarda değişen teknoloji eğilimleri firmaların zaman zaman bu pazardan çekilmesi ile sonuçlanıyor. Ülkemizde son yıllarda sadece kurumsal pazarda var olan ve bireysel satışları bitiren Fujitsu, Türkiye pazarından tamamen çıkmaya karar verdi.

Superhaber.tv'nin haberine göre firma henüz resmi olarak duyurmasa da Türkiye pazarındaki faaliyetlerine kısa bir süre sonra son verecek. 100'ün üzerinde ülkede 160 bini aşkın çalışanıyla Fujitsu, sistemler ve hizmetler alanındaki uzmanlığını gelişmiş teknolojilerle birlikte sunuyor. 40 milyar dolarlık cirosu, 2,5 milyar dolarlık Ar-Ge harcaması, 1.500 bilim adamı ve 18 bin mühendis ile hemen her gün yenilikçi bir teknolojiye imza atan Fujitsu, Avrupa’dan Orta Doğu’ya Afrika’dan Hindistan’a kadar birçok pazarda faaliyet gösteriyor.

Fujitsu Türkiye'de 100 kişi çalışıyor

Fujitsu, Türkiye’de ise büyük bir bölümü mühendis olan 100 çalışanı ve bilişim alanındaki uzmanlığı ile ülke sathında 81 ilde 1,5 milyonun üzerinde farklı marka ve modelde cihazı destekliyor.

Fujitsu Türkiye, geniş ürün pörtföyü sayesinde Ulaştırma Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Fortis Bank, Milli Savunma Bakanlığı, Takasbank, TOBB, Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Garanti Bankası ve Ziraat Bankası gibi çok sayıda kurum ve kuruluşun PC, depolama sistemleri, güvenlik ürünleri ve sunucu ihtiyacını karşıladı. Dinamik BT Altyapıları vizyonu doğrultusunda geleceğin veri merkezi ortamlarını ve Bulut Bilişim platformlarını hedefleyen Fujitsu, kapsamlı portföyünde ana hatlarıyla şu ürün ve hizmetlere yer veriyor:

Haberin tamamına SuperHaber.tv'nin internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili resmi bir açıklamanın yapılmadığını, bu tarz bir açıklama gelirse burada sizlerle paylaşacağımızı belirtelim. 

Yorumlar
yakup
firma satış hedefine ulaşamadı galiba
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.