Google Haritalar değişiyor!

Google Haritalar'a mesajlaşma özelliği geliyor. İşte detaylar!

Google Haritalar değişiyor!

Google’ın en çok kullanılan servislerin biri olan Google Maps’e (Google Haritalar) mesajlaşma özelliği geliyor. Google’ın resmi blogundan paylaşılan bilgiye göre iOS ve Android kullanıcıları, Google Haritalar üzerinden mesajlaşılabilecek.

Google Haritalar uygulaması için gelen güncellemeyle birlikte kullanıcılar, uygulamadan ayrılmadan işletmeler ile doğrudan iletişime geçebilecekler.

Etrafınızda bulunan bir işletmeyle doğrudan Google Haritalar üzerinden iletişime geçmek için uygulamanın sol bölümünde yer alan menüye yerleşecek olan “Mesajlar” düğmesine basmak yeterli olacak. 

Google Haritalar değişiyor! - Resim : 1Google Haritalar değişiyor! - Resim : 2

Google’ın bu özelliğiyle tüketicilere daha yakın olmak isteyen işletmelerin öncelikli olarak “Google Benim İşletmem” (Google My Business) servisine kayıt olması gerekiyor.

İşletmeler Google Haritalar üzerinden müşterilerinden gelen mesajları takip etme imkanı verecek olan bu özellik, öncelikli olarak ABD’de olmak üzere kademeli olarak kullanıma sunulacak. Kullanıcılar ile işletmeler arasındaki yazışma, oldukça sade ve rahat bir arayüzde gerçekleşecek.

Henüz özelliğin Türkiye'de kullanıma sunulup sunulmayacağı konusunda net bir bilgi mevcut değil maalesef.