Sony'den şok karar: E3 2019 etkinliğine katılmayacak!

Gelen son bilgilere göre Sony, gelecek sene Haziran ayında gerçekleştirilecek olan E3 2019 etkinliğini es geçecek. İşte detaylar!

Sony'den şok karar: E3 2019 etkinliğine katılmayacak!

Oyun dünyasının en büyük fuarlarından biri olan E3 etkinliği, genel olarak Sony ve Microsoft'un boy göstermesi ve çekişmeli sunumların yapılmasıyla biliniyor.

Sony'den şok karar: E3 2019 etkinliğine katılmayacak!


Ancak gelen son bilgilere göre Sony, gelecek sene Haziran ayında gerçekleştirilecek olan E3 2019 etkinliğini es geçecek. Aynı şekilde PlayStation Experience etkinliğini de düzenlemeyen firma, akıllarda soru işaretleri bırakmaya başladı bile. 

E3'ü düzenleyen The Entertainment Software Association (kısa adıyla ESA) grubu ise ortaya atılan bu haberi doğruladı. Açıkçası bu gelişme oyuncular tarafından E3 fuarına yapılan bir darbe olarak görülüyor. Tabii ki bu durum sadece Sony Interactive Entertainment için geçerli değil. 

Microsoft ve EA da katılmıyor!

Sony'den şok karar: E3 2019 etkinliğine katılmayacak! - Resim : 1

Ünlü oyun firması EA da artık E3 günlerinde Hollywood'da kendi etkinliğini gerçekleştirirken, geçen yıl Microsoft, E3'ün yer aldığı kongre merkezine birkaç dakika uzaklıktaki L.A. Live'da bir tiyatro kiralayarak sunumunu gerçekleştirmişti. 

Sony ayrıca, her yıl E3'ün gerçekleştirildiği kongre merkezinin iki ana salonundan birinin büyük bir kısmını işgal ediyordu. Dolayısıyla şirketin yokluğu ESA'nın doldurması için önemli bir boşluğa sebebiyet verecek. Akıllarda ise iki soru işareti oluşuyor.

Birincisi Sony'nin elinde PlayStation markası için gösterecek hiçbir şeyi yok mu? İkincisi ise E3 etkinliği artık etkisini mi kaybediyor? Firmalar neden E3 etkinliğinde yer almaktan kaçınıyor? 

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.