Google ikinci el otomobil ilanı işine giriyor!

Dünyanın en önemli arama motoru olan Google, üzerinde çalıştığı bir yenilik sayesinde ikinci el otomobil ilanı işine girecek.

Google ikinci el otomobil ilanı işine giriyor!

Teknoloji dünyasının en önemli markalarından biri olan Google, her ne kadar şimdilerde akıllı telefondan kablosuz kulaklığa pek çok farklı sektörde çalışmalarını sürdürse de şirketin en önemli gücü hala arama motorundan geliyor. Dünyanın tartışmasız en önemli ve en çok kullanılan arama motoru olan Google, buradan aldığı güçle kendi pazar payını arttırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Google tarafından son zamanlarda getirilen güncellemelere baktığımız zaman, birçoğunun ortak özelliğinin kullanıcıların aradıkları şeyin cevabını arama motoru içerisinde bulmalarına yönelik olduğu anlaşılıyor. Yani herhangi bir konuda arama yapan kullanıcı, sonucu görebilmek için internet sitesine girmek yerine doğrudan cevabı Google üzerinden alabilmeli. İşte bu mantıkla gelişimine devam eden arama motoru devi, şimdi de bu stratejisini ikinci el araç ilanları için uygulayacak.

Google ikinci el otomobil ilanı işine giriyor!

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanacak olan yeni özelliğe göre, artık ikinci el araç ilanı için Google araması yapan kişiler, yakınında bulunan otomobil bayileri tarafından listelenen ikinci el araçları görebilecek ve temel özelliklerini aynı sayfada bulabilecekler. Bu sayede sadece istedikleri, beğendikleri aracın detaylarına bakmak için siteyi ziyaret edecekler.

Tabi burada çok önemli bir detay var. Bu arama sonuçlarında görünebilmek için, ikinci el araç satan şirketlerin bu araçlarını Google İşletme Profillerine eklemeleri gerekecek. Aslında bu Amerika Birleşik Devletleri’nde son derece yaygın bir uygulama. Ancak ülkemizde böyle bir durum söz konusu olmadığı için, söz konusu yeniliğin ülkemize gelip gelmeyeceği, gelse bile malum sitenin hegemonyasını kırıp kıramayacağı oldukça şüpheli.