Güncel

Google ile Samsung tabiri caizse bakın nasıl kanka oldu!

Google ile aralarından su sızmayan Samsung bakın nasıl bir anlaşmaya imza attı!

Google ile Samsung tabiri caizse bakın nasıl kanka oldu!

Android ekosisteminin en çok tercih edilen mobil üreticisi arasında bulunan Samsung, tüm dünyada halihazırda milyonlarca kullanıcıya geniş bir yelpazeyle sesleniyor. En alt segmentten en üste kadar çıkarmış olduğu onlarca Android'li modeliyle birlikte son kullanıcıların en gözde şirketleri arasında yer alıyor.

Favori cihazları S3 S4 ve Note 3 birlikte, çıkış yaptığı yılda listeleri alt üst eden, güzel bir ivme yakalayan şirket yeni teknolojilere yön veren bir üretici konumunda adeta. Yazılım kısmında Google ile olan işbirliğini çok sık duymasak da Samsung, Google ile aralarında su sızmayacak bir dostluğa sahip durumda.

1390812229_google-yakin-gelecekte-samsung-ile-karsi-karsiya-gelebilir.jpg

Başlıkta da gördüğünüz üzere bu haber ile birlikte Samsung ile Google'ın tabiri caizse kanka olduklarını varsayabiliriz. Geçtiiğimiz saatlerde ortaya çıkan haber ile birlikte Samsung kendi patentlerini Google'ın kullanımına, Google yine kendi patenlerini Samsung'un kullanımına açacağını öğrendik. 1390812352_androidsamsung.jpg


2 şirket
arasında patent konusunda hiç bir ihlalin yaşanmayacağı, tarafların yeni teknolojiler için güçlerini birleştirdiğini görebiliyoruz. Cephenin diğer yanına baktığımızda Samsung'un Apple ile yaşadığı patent davalarında Google'ı da dolaylı olarak arkasına aldığını düşünebiliriz ters mantıkla bakacak olursak. 

Bu Stratejik kararın kazananı şüphesiz bizler yani son kullanıcı olacak fakat 2 şirket arasında yapılan anlaşmada dikkat çeken bir madde yer alıyor. Bu madde ile birlikte Google, Samsung'tan Android ekosisteminden uzaklaşmayacağı sözünü almış durumda. Tizen adındaki projenin daha uzun yıllar Samsung çatısı altında sıçrama yaşamayacağını, Google'ın bu projeyi baltaladığını da söyleyebiliriz. Samsung, anlaşma maddelerine uymaz ise patent ihlali gerekçesiyle mahkemelerde koşuştrmaya devam edebilir. 

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.