Güncel

Google, Microsoft' u suçluyor

Google, Android işletim sistemiyle ilgili çok yüksek bir gizliliğe sahip kaynak kodunu Microsoft' un açığa çıkardığını idda ediyor.


Bu seferde Google ile Microsoft arasındaki kavgaya tanık oluyoruz. Android işletim sisteminde bulunan ve çok yüksek gizliliğe sahip bir kaynak kodunu Microsoft' un sızdırdığını idda ederek suçlayan Google, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu' ndan Microsoft' a yaptırımda bulunmasını talep etti.

PaidContent tarafından yapılan habere göre; Microsoft' un Motorola ile devam eden patent davasında, Microsoft Google' ın gizli kaynak kodunu bir tanığa gösterdiği söyleniyor.

Dr. Robert Stevenson isimli tanık, Google' un rakipleri olan HP ve Microsoft için danışmanlık yapmış. Hal böyle olunca Google' da olaya sert bir tepki verdi.

Konu ile ilgili Microsoft' an cevabı ise, Stevenson' ın Microsoft' un harici genel hukuk danışmanlarıyşa sadece iki veya üç kez , yazıcı teknolojisiyle ilgili olarak görüştüğünü belirtti.

Aslında bakıldığında bir garip bir durum. Sonuç olarak Android bir açık kaynak kodlu proje ve hep bu şekilde lanse edildi. Bu olaydan sonra insanların kafasında şu soru işareti çıkacaktır. Madem açık kaynak kodlu o zaman bu kadar yüksek derecede gizliliği olan kod nedir? Bu sorunun cevabınıda ilerleyen günlerde öğrenebiliriz.

Microsoft resmi savunmasını  15 Ağustos' ta yapacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.