Güncel

Kişisel Bilgisayarın Mucidinden Geleceğe Yönelik Öngörüler

Kişisel bilgisayarın üretiminde söz sahibi olan Dr. Mark Dean, PC'lerin de plak,radyo ve daktilo gibi aynı akıbeti yaşayacağını söyledi. Hatta artık kendisinin bile PC kullanmadığını itiraf etti.


IBM'in ilk kişisel bilgisayarı piyasaya çıkarmasının 30. yıl dönümünü kutlayacağımız bugünlerde orijinal makinenin üretiminde yer alan mühendislerden Dr. Mark Dean, ilk PC'nin çıkışının 30. yıl dönümünü kutlamak için yayınlanan blogda görüşlerini samimi bir şekilde aktardı.

Dr Dean, PC'lerin bilgisayar dünyasının artık lideri olmayacağını ve PC'nin yerini tek bir cihazın almayacağını, bunun yerine sosyal medya donanımlı mobil yeniliklerin liderliği devralacağını söyledi.

Piyasaya 12 Ağustos 1981 yılında çıkan; IBM 5150'nin tasarımına katıldığında, PC'nin ve masaüstü bilgisayarın çöküşüne tanıklık edeceğini hiç düşünmediğini söyleyen IBM mühendisi, 5150'nin dokuz patentinden üçünü de elinde bulunduruyor.

IBM mühendisi, kendisinin de çoktan PC sonrası döneme geçtiğini ve bir tablet bilgisayar kullandığını belirterek, PC'lerin gelecekte bir dönem daha en çok kullanılan cihaz olabileceğini, ancak artık eskisi gibi heyecan verici yenilikler yapılmasını sağlayacak gücü olmadığını kaydetti

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.