Güncel

Google Motorola'yı satın alıyor

Google, dev üretici firma Motorola'yı, kalan son anlaşmalardan sonra resmen satın alıyor...

Google Motorola'yı satın alıyor

İnternet arama motoru Google'ın, Motorola Mobility'i 12,5 milyar dolara satın alması anlaşmasına ABD ve Avrupa Birliğinden (AB) onay çıktı.

ABD ve AB ve antitröst kuruluşların Google'ın Motorolayı satın almak için yaptığı anlaşmayı onaylaması üzerine uzun bir maratona başlangıç yapan Google hazırlıklarını devam ettiriyor.  Google'ın baş hukuk müşaviri yardımcısı Don Harrison yaptığı açıklamada ''rekabeti artıracağını, tüketicilere hızlı yenilikler, daha fazla seçim ve mükemmel kullanıcı deneyimi sunacağını'' belirtti.

1329346188_googlebuilding41.jpg

Şuan satış işlemlerinin mutabıka varabilmesi için önce ÇİN, Tayvan ve İsrail'deki antitröst kuruluşlarında onaylarının alınması gerekiyor.Motorola Mobility bütün bu prosedürlerden sonra yakın bir zaman içinde Google'un bünyesine katılacak. Böylece geçen yıl Ağustos ayında Amerikalı cep telefonu üreticisi Motorola Mobility'i 12,5 milyar dolar nakit karşılığında satın alacağı açıklaması gerçek oluyor.

1329346312_googlemotorola1.jpg

AB Komisyonu'nun rekabetten sorumlu Başkan Yardımcısı Joaquin Almunia, piyasa düzenleyicilerin, ''özellikle artan biçimde patentlerin stratejik kullanımı olmak üzere sektördeki bütün piyasa oyuncularının tutumu konusunda sıkı gözetimini sürdüreceğini'' ifade etti.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.