Güncel

Google, Motorola'yı şimdi de elden çıkarmak istiyor!

Analistler, Google'ın ne yaptığını anlamaya çalışıyor!

Google, Motorola'yı şimdi de elden çıkarmak istiyor!

Hatırlarsanız, sizlere daha önce haberini sunmuştuk. Bundan tam 8 ay önce Google, 12.5 milyar dolar ödeyerek Motorola'nın mobil bölümünü satın aldığını duyurmuş, şirketin geleceği ve kendi şirketlerinin iş çözümleri için bu tarz bir hamle yapmıştı.

Çok geçmedi henüz, Google şimdilerde ise satın aldığı Motorola'yı elden çıkarmak için uğraşmaya başladı. Satacak şirket aramaya başladı bile! 8 ay önce Google batmanın eşiğine gelen, ve aralarında patent davalarının da sürdüğü Motorola'yı daha doğrusu mobil bölümünü komple satın almıştı. Salt olarak patent davaları söylentilerinin belirtildiği bu satınalma işleminin ardından Google'ın bu kararı neredeyse birebir örtüşüyor.

1334153568_1328695643will-google-motorola-acquisition-piss-other-android-partners-off.jpg

Bütün dünyada büyük şirketlerin izlediği metotlardandır aslında yut metodu. Google yaptığı açıklamalarla gündemi soğutup planı üzerinde uygulamaya gidiyordu kimilerine göre. Nitekim bu tarzdaki görüşler gün geçtikçe artmaya başlamıştı. Bunda da yine salt olarak Google'ın Motorola'nın mobil bölümünü satın aldıktan sonra şirkette herhangi bir gelişmeye gitmeyişi, yenilik göremeyişimiz olabilir.

Alırsa kim alır?

Ülkemizde şuanda Turkcell ile iş çözümleri üreten Huawei firması Motorola için talip olarak karşımıza çıkanlardan ilki. Analistler bu durum hakkında çok tuhaf fikirler öne sürüyor.

*Bakalım önümüzdeki günlerde Google, beklenen rengini gösterecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.