Güncel

Sisal Şans kullanıcılara yanlışlıkla 100 bin dolar gönderdi!

1 Ağustos'ta hizmete başlayan Sisal Şans sistemin bazı kullanıcılara 100 bin dolar göndermesi ile sarsıldı. Kullanıcılar parayı kartlarına aktaramadı.


Milli Piyango İdaresi tarafından denetlenmek şartı ile 1 Ağustos'ta hizmete başlayan Sisal Şans'a nazar değdi. Büyük yatırımlarla kurulan sistem, bazı kullanıcılarına yanlışlıkla 100 bin dolar gönderdi. Yapılan bu büyük hatanın ardından hesaplarındaki parayı kartına aktarmak isteyen bazı kullanıcılar, bankanın hata vermesi nedeni ile bu işlemi gerçekleştiremediler. Ayrıca Sisal Şans CEO'su da bu konudan bağımsız olarak çeşitli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar!

Sisal Şans kullanıcılara yanlışlıkla 100 bin dolar gönderdi!

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nün izleme ve denetimine tabi olarak Türkiye Varlık Fonu tarafından 10 yıl süre ile yetkilendirilen Sisal Şans, 1 Ağustos tarihi itibari ile faaliyetlerine başladı. Ancak büyük yatırımlar ve yenilikler ile gelen Sisal Şans, şu günlerde talihsiz bir olay yaşadı. Buna göre sistem, bazı kullanıcılarına yanlışlıkla 100 bin dolar gönderdi. Parayı kartına göndermek isteyen kişiler ise bankanın hata vermesi sayesinde söz konusu işlemi gerçekleştiremediler. 

Konudan bağımsız olarak Sisal Şans CEO'su Selim Ergün de bazı açıklamalarda bulundu. Yeni sistem ile beraber kazanma şansının da arttığını ileri süren Selim Ergün, "Yeni dönemde bütün oyunlarımızı, çekiliş makinelerimizi yeniledik, ikramiyelerin dağıtım oranlarını yüzde 47,5’tan yüzde 59’a yükselttik ve tüm Milli Piyango biletlerimizin, kazı kazan oyun kartlarının güvenlik özelliklerini arttırdık. Yeniliklerle kazanma ihtimali eskiye göre arttı" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Kaan
Şans vsvs hepsi haram bulaşmayın derim.
Cevapla
Oğuz
Söylendiğine göre ikramiyeler belli kişilere çıkarılıyormuş. O bakımdan hiçbir şans oyunu oynamıyorum. Param yandaşların cebine gitmiyor bende kalıyor
Cevapla
Selim
Reklam kokan hareketler
Cevapla
Umut
Masal anlatıyorlar .kazAnma oranıni bırakın artmayi dahada dusurduler .kazansan kazsansan en fazla iki bilirsin.bitakin artık insanları somurmeyi
Cevapla
Oğuz
Çok haklısın
Faruk Muhammet
Adamlar O Kadar Uyanık Ki Reklama Para Vermeyeceğiz Ayağına Hata Yapmış Gibi Gösterip Haberlere Düşüp Reklam Yapıyorlar Dolandırıcı Olmak Bunu Gerektirir. PİYANGO HARAMDIR KARDEŞLER. Çok Para Saadet Getirmez. Emeğimizle Çalışıp Helal Kazanalım İnşAllah.
Cevapla
yolcu
adamsın
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.