Güncel

Google Play'de 700,000 uygulama kullanımda!

Google Play rekora doğru ilerliyor!

Google Play'de 700,000 uygulama kullanımda!

Google bildiğiniz gibi bir çok yeni cihazını tanıttı. Hem tablet hem telefon dünyasına kaliteli Android cihazlar sunarak güçlü bir rakip olduğunu tekrar hatırlattı diyebiliriz. Gelirlerinin önemli bir kısmını reklamlardan sağlayan Google'ın bu cihazları satışa çıkarmadaki en büyük amacı da reklam gelirlerine katkı sağlamaları.

Google Android platformu için büyük bir çalışma içerisinde. Android 4.2'yi yayınlayan Google, toplam 700,000 uygulamanın aktive edildiğini açıkladı. Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olması nedeniyle geliştirilmeye en müsait işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Kullanılan uygulama sayısında iOS'tan çok ilerde olmasının en büyük sebebi de bu diyebiliriz.

1351614859_google-play-to-begin-selling-music-0.jpg

Apple AppStore ile iyi reklam yapması ve satışları nedeniyle Google'dan fazla kazanıyor. Ancak Google Play'in tercih edilmesini en büyük sebeplerinden biri de ücretsiz uygulamalarının daha çok olmasıdır. Apple 6.5 milyar dolarının App Store'dan geldiğini açıklıyor. Bu değerler 2008 yılından bu yana kazanılan gelirler. Google henüz bu rakamlara ulaşamadı.

Google yakın zamanda üzerine yoğunlaşacağı tablet uygulamalarıyla da Android markete ilgiyi yükseltecektir. Yeni duyurulan Nexus 10 için yeni uygulamalar gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
uzman
android bir numara
Cevapla
ali
dogal olarak appstore daha fazla kazaniyordur apple alacak kadar zengin olan uygulamasinida alir :)
Cevapla
Leo
android'de kontür yada faturali hat üzerinden uygulama satın alinabilirse. türkiyede uygulama satın alimi çok artar.
Cevapla
Baran
Android candır
Cevapla
umut
100.000 tanesi batarya widgeti .Toparlanmasi lazim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.