Güncel

Google, Samsung'dan korkuyor

Google Samsung'dan neden korkuyor?

Google, Samsung'dan korkuyor

Google'ın Android platformu son derece popüler hale geldi ve bir üretici son birkaç yıldır bu işletim sistemini kullanarak cihazlarıyla pazarda oldukça iyi satışlar gerçekleştirdi. Tahmin edeceğiniz gibi Samsung ve Androidli cihazlarından bahsediyoruz.

Yeni yayınlanan raporlara göre Google Samsung'un bu popülerlikle kendi Android işletim sistemini geliştirmesinden endişe ediyor. Google Samsung'un Androidli cihazlarından yüzde 10 kar payı alıyor. Satış arttıkça bu oran da artıyor. Eğer Samsung kendi işletim sistemini geliştirirse Google'ın büyük bir para kaynağı kesilmiş olacak.

1361913012_galaxy-s3321.jpg

Google bu endişesi yüzünden Samsung'u tutmak için Motorola ile sıkı bir çalışma yaparak Motorola X Phone akıllı telefonu geliştiriyor. Bakalım bu yükseliş nereye kadar sürecek ve Google Samsung'un cihazlarına alternatif ürünler çıkarabilecek mi? Bunu zamanla hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
saim
biri motor(ola) mu dedi tizen patlarsa gorursun
Cevapla
hasan
Sana katiliyorum Sultan
Cevapla
Misafir
Motorola zaten çok iyi şeyler yapıyor ve satıyorda dünyada sadece Türkiye de popüler değil bildiğim Motoluxe Atrix vs bir çok telefonu var Motorola'nın Samsung dan daha iyi ama çok satmıyor popüler değil... Zaten gerçekte iki iyi marka var bence Android li telefonlarda biri Sony biri de Motorola Samsung un işi gücü çok model çıkarıp isimini öne çıkarmak ve bu teknoloji çöpçülüğüdür.
Cevapla
aytunc52
xperia z yi gorelim bir gelsin ama buyuklugu dezavantaj diyorum s3 kullanicisi olarak htc one 4.8 inc olmasi super s4 unde 5 inc olacagini dusunursek
Cevapla
sultan
tek ve erisilmez teknolojide altın imza SAMSUNG
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.