Güncel

Google servisleri çöktü

Google'ın Gmail, YouTube ve Drive gibi servisleri dünya çapında çöktü.

Google servisleri çöktü

Teknoloji devi Google'ın dünya çapında bütün servisleri çökmüş durumda. Türkiye'de de hissedilen sorun yüzünden Gmail, YouTube ve Drive gibi Google servislerinin tamamı kullanılamıyor. 

Google servisleri çöktü

Konu hakkında resmi bir açıklama gelmezken sorunun kaynağı da bilinmiyor. Dünya çapında etkisi görülen olayla ilgili olarak kullanıcıların adı geçen Google servislerine ulaşamadığı ya da sayfaların açılmadığı şikayetleri yaşandığı görünüyor. 

Türkiye saati ile 10:30 civarında başlayan sorun yüzünden birçok Google servisi kullanılamıyor ya da yavaş çalışıyor. Sorunun kaynağı halen bilinmiyor. 

Google servisleri çöktü - Resim : 1

DownDedector sitesinde yer alan haritaya göre sorun ağırlıklı olarak Türkiye'de yaşansa da Yunanistan'da da sorun yaşanan bölgeler var. Ayrıca Avrupa'nın bazı ülkelerinde de Google servislerine erişim sorunu yaşanıyor. 

Öte yandan sorunun VPN kullanarak çözülebildiğini iddia edenler de sosyal medyada farklı paylaşımlar yapıyor. Saat 11:53 itibariyle servislerin toparlanmaya başlandığı görülüyor. Ancak hala sorun yaşayan kullanıcılar da bulunuyor. 

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile sorunun global olduğunu ve Türkiye'deki operatörlerden kaynaklanan bir sorun olmadığını duyurdu:

Yorumlar
🇹🇷Gakko🇹🇷
Yazık ana bele olmiyi
Cevapla
Misafir
Sen Tr den çekilmeyi düşün ama dünya geneli çöküş yaşa 😄
Cevapla
Dijital Savaşlar
Google bilerek yapıyor aklınca Türkiye nin nabzını ölçmeye çalışıyor ama yemezler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.