Güncel

Google servisleri tüm dünyada çöktü!

Google'ın Gmail başta olmak üzere birçok servisi tüm dünya çapında çöktü.


Google'ın başta Gmail olmak üzere birçok servisine dünya çapında erişim sıkıntısı yaşanıyor. Kullanıcıların sosyal medya üzerinden dile getirdikleri şikayetlerin artması üzerine Google servislerinin çöktüğü ortaya çıktı.

Google servisleri tüm dünyada çöktü!

An itibariyle Google Drive, Google Dökümanlar, Google Meet ve benzeri servislere erişim sağlanamıyor. Bu gibi durumlarda kullanıcıların şikayetlerini toplayan DownDedector sitesinin verilerine göre sorunun ana kaynağı Avrupa gibi görünüyor. Ancak haritadan baktığımızda Avrupa ülkelerinin yanısıra Hindistan, Afrika'nın bir kısmı ve ABD'nin bazı bölgelerinin de sorundan etkilendiğini görüyoruz.

Şimdilik konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmediğini de belirtelim. Ancak Google'ın bazı servislerinin sayfalarındaki uyarı mesajlarından bu tarz bir sorunun olduğu net olarak anlaşılıyor. 

GÜNCELLEME

Sata 11:00 civarında başlayan sorun 13:30 sularında tamamen düzeldi. Şu an bütün Google servisleri gayet güzel bir şekilde çalışıyor.  

Yorumlar
Msms
Yoooo
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.