Güncel

Apple paraya para demiyor!

Teknoloji devi Apple piyasa değeri 2 trilyon dolara ulaşan ilk ABD'li şirket oldu.


Apple'ın önlenemeyen yükselişi sürüyor. ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, tarihte 2 trilyon dolarlık değere ulaşan ilk ABD'li şirket oldu. Apple'in borsada işlem gören hisselerinin 467.77 dolara çıkması ile şirketin değerinin 2 trilyon dolara yükseldiği belirtiliyor. Apple, Ağustos 2018'de ilk kez 1 trilyon dolarlık piyasa değeri elde etmişti.

Apple paraya para demiyor!

ABD merkezli şirket, 2 Ağustos 2018'de ilk kez 1 trilyon dolarlık piyasa değeri elde etmişti. Böylece, 1980 yılındaki halka arzının üzerinden geçen 38 yılda 1 trilyon dolarlık değere ulaşan Apple, son 2 yılda ise değerini 1 trilyon dolar daha artırmış oldu.

Son yıllarda yenilikçi ürün çıkarmamasına ve bu konuda çok eleştiri almasına rağmen Apple istikrarlı büyümesini ve kârlılığını artırmaya devam ediyor. Tim Cook'un yönetiminde gelirlerini artırmayı başaran şirket bu yolda ilerlemeye devam edecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Akın
Ne diyor?
Cevapla
ALPERHERCAN
APPLE I 10 SENE KULLANDIM SONRA PİŞMAN OLDUM. SAMSUNG A GEÇTİM ÇOK RAHATIM ...ÇENTİK OLAYI NEDİR YA HİÇ YAKIŞIRIM KOSKOCA APPLE A
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.