Google şimdi de kullanıcılarına dil öğretecek

Google, İngilizce öğrenimini kolaylaştıracak yeni bir konuşma pratiği özelliği test ediyor.

Google şimdi de kullanıcılarına dil öğretecek

Google, İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için yeni bir deneme özelliği sunuyor. Yapay zeka teknolojisini kullanarak geliştirilen Bu özellik, kullanıcıların konuşma pratiği yapmalarına olanak tanıyor.

Bu uygulamaya erişmek isteyenler, Google Arama uygulaması ayarlarından Arama Laboratuvarları'nı etkinleştirmeleri gerekiyor. Etkinleştirildikten sonra, özelliği 'Bir örneği deneyin' seçeneği ile ya da Android cihazınızda İngilizce'den başka bir dile veya bir dilden İngilizce'ye çeviri yaparak erişebilirsiniz.

Google şimdi de kullanıcılarına dil öğretecek

Şu anda Arjantin, Kolombiya, Hindistan, Endonezya, Meksika ve Venezuela'da test edilen Konuşma Pratiği özelliği, ilerleyen zamanlarda diğer bölgelere de genişletilebilir. Google, yapay zekanın hala gelişmekte olduğunu ve bu nedenle Konuşma Pratiği'nin kalitesi ve erişilebilirliğinin değişkenlik gösterebileceğini belirtiyor.

Kullanıcılar, İngilizce dil becerilerini geliştirmek için bu özellikten faydalanarak, gerçek zamanlı bir diyalog ortamında pratik yapma imkanı buluyorlar. Teknoloji, dil öğreniminde yeni bir dönem başlatıyor ve kullanıcılara, kendi hızlarında ve istedikleri yerden İngilizce pratik yapabilme şansı sunuyor. Bu, dil becerilerini geliştirme yolculuğunda önemli bir adım olabilir.