Güncel

Google ve Samsung dev bir patent anlaşması imzaladı!

Yıllardır uyum içerisinde çalışan iki dev şirket bu uyumu önümüzdeki yıllarda da sürdürecek.

Google ve Samsung dev bir patent anlaşması imzaladı!

Samsung'un Android işletim sistemine geçmesiyle beraber inanılmaz bir yükseliş gösterdiği herkesin malumu. Mobil dünyasının bir numaralı ismi halihazırda Android ekosisteminin de en büyük  üreticisi konumunda. Özellikle Galaxy S ve Galaxy Note serisi akıllı telefonlar Samsung'un bu konuma yükselmesinde en önemli etkenler. Samsung'un Android işletim sistemine bu denli hakim olması kimilerine göre Google'ı rahatsız ediyor. Benzer bir rahatsızlığın Samsung cephesinde de var olduğu iddia ediledursun, Samsung resmi site üzerinden Google ile yaptığı dev anlaşmanın ayrıntılarını duyurdu. Bu anlaşma aynı zamanda dünya devi iki şirketin uyum içerisinde çalıştığını ve çalışmaya devam edeceğini gösteriyor.

1390811452_google-samsung-logo.jpeg

İki dev şirket 10 yıllık patent lisans anlaşması imzalayarak mevcut patent portföylerini ve gelecekteki diğer patentlerini ortak kullanacaklarını açıkladılar. Samsung ve Google'ın sahip olduğu patentler sadece mobil dünyasıyla sınırlı kalmayacak, ikili teknolojinin birçok noktasında da bu ortaklığı sürdürecek.  Özellikle bir Google şirketi olan Motorola'nın 17.000 patente sahip olması Samsung'un iştahını kabartacaktır. 

Samsung şu sıralar Tizen işletim sistemini geliştirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu gelişme Android'e bir alternatif oluşturmak olarak algılansa da, yapılan anlaşma iki şirketin uzun yıllar uyum içerisinde çalışmak istediklerini açıkça ortaya koymaktadır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.