Güncel

Google ve Yahoo da istihbarata çalışıyor!

Microsoft'tun NSA ile işbirliği yapmasının ortaya çıkmasının ardından Google ve Yahoo'nun da bilgi sızdırdığı ortaya çıktı!

Google ve Yahoo da istihbarata çalışıyor!

ABD Ulusal Güvenlik dairesi'nin (NSA) geçenlerde Microsoft'un sunucularından kullanıcılara yönelik bilgi aldığı ortaya çıkmıştı. NSA, aldığı bilgileri ( Skype ve Outlook yazışmalarını ) Obama hükümetiyle paylaşıma açmıştı. 

Dünyanın gündemine oturan bu skandalın henüz sıcaklığı geçmezken, NSA'nın küresel casusluk programı PRISM'i ifşa eden Edward Snowden'in sunduğu son belgelere göre NSA, Google ve Yahoo sunucularına gizliden girip 30 günde 180 milyon kullanıcının e-postalarındaki içerikleri kontrol etti. Verilen habere göre 180 milyon kullanıcının yazışmaları ayrıca İngiliz İstihbaratı GCHQ ile de paylaşıldı. 

Konu ile ilgili Beyaz Saray, NSA ve İngiliz İstihbarat'ı ise iddialarla ilgili soruları yanıtlamadı. 

Yahoo, açıklamasında bu bilgilerin sıkı bir şekilde korunduğunu ve hiç bir devlet kurumuna veya NSA'ya iletilmediğini belirtti. Google ise bilgilerin çalındığının farkında olmadığını açıkladı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.