Güncel

Google verileri, 'LUNA 2.0' için küresel ilginin yüksek olduğunu gösteriyor!

Google'da 'LUNA 2.0' için küresel ilgi oldukça yüksek. Finlandiya ve İspanya ise ilginin en yüksek olduğu ülkeler olarak dikkat çekiyor.

Google verileri, 'LUNA 2.0' için küresel ilginin yüksek olduğunu gösteriyor!

Stabilcoin TerraUSD (UST) ve kardeş kripto parası Terra'nın ( LUNA ) kötü şöhretli çöküşü, yatırımcılar için büyük kayıplara neden oldu. Bu olayın sonrasında bile, Terraform Labs ekosistemi piyasadan çekilmeyi reddetti. Hatta Mayıs'ta geleceği duyurulan yeni Luna 2.0 blok zincirinin lansmanı ise onayladı bile.

Google verileri, 'LUNA 2.0' için küresel ilginin yüksek olduğunu gösteriyor!

Google Trends verilerine göre, beklenen yeni blok zincirine olan ilgi fırladı, bazı ülkelerde ise diğerler ülkelere nazaran çok daha fazla ilgi mevcut.

Google Arama'da 'LUNA 2.0' anahtar kelimesine olan ilgi geçtiğimiz haftalarda çarpıcı bir şekilde arttı. Aramalardaki yükseliş, özellikle 1 Mayıs'tan itibaren ciddi anlamda fark edilirken, 8 Mayıs'tan 15 Mayıs'a kadar ilgi puanı 100'e yükseldi. 22 Mayıs'ta ise ilgi puanı biraz düşerek 89'da kaldı.

Aşağıda yer alan grafik, aramalara dair detaylı veri sunuyor. Grafiklerdeki sayılar, verilen bölge ve zaman için, grafikteki en yüksek noktaya göre arama ilgisini temsil ediyor. 100 puan, seçilen zaman ve yer için maksimum arama ilgisi iken, 0 ise ilgi yok anlamına geliyor.

Belirli ülkeler bazında, Luna 2.0'a olan ilgi en yüksek kullanıcılar arasında Finlandiya (100), ardından İspanya (76), Hollanda (72), Singapur (68), Romanya (64), İtalya (61), Almanya (52), Polonya ve İsviçre (her ikisi de 43) ve Avustralya (37) yer alıyor.

Kripto borsaları CEO'nun talebini dikkate alacak mı?

Terraform Labs CEO'su Do Kwon, birkaç kripto para borsasına, yayına girdikten sonra LUNA 2.0'ı yeniden listelemeleri için resmi bir talepte bulundu ve “Lütfen Luna 2.0'ı listeleyin” dedi. 

Söz konusu borsalar, Kore'de Güney Kore Wonu (KRW) ticaretini destekleyen ilk beş borsadır ve talep, 'Terra Network'ün Yeniden Doğuşu' başlıklı oylamanın sunulmasından yaklaşık bir hafta sonra yapılmıştır.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.