Güncel

Google X'in üst düzey yöneticileri Nepal'deki depremde hayatını kaybetti!

Google X laboratuvarlarının üst düzey yöneticilerinden olan Dan Fredinburg ve ekipteki sağlık çalışanı Dr. Marisa Eve Girawong, Nepal'de meydana gelen depremde hayatlarını kaybetti.

Google X'in üst düzey yöneticileri Nepal'deki depremde hayatını kaybetti!

Nepal'de dün meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısı 1900'ü geçti. Everest'te depremin tetiklediği çığ nedeniyle 17 dağcı ve rehber yaşamını yitirdi. Hayatını kaybedenler arasında arama motoru Google'ın üst düzey yöneticisi Dan Fredinburg da bulunuyor.

Nepal'da dün yerel saatle 11.56'da meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki depremde tüm Himalayalar bölgesi etkilendi. Deprem Nepal dışında Hindistan, Tibet ve Bangladeş'te de hissedildi. 7.8 büyüklüğündeki deprem dağcıları ve onlara yol gösteren rehberleri ise Everest yolunda yakaladı. Nepalli yetkililer Everest'te 17 dağcı ve rehberin hayatını kaybettiğini belirtiyor.

1430041495_img20150426123943.jpg

Everest'teki dağcıların arasında yaşamını yitirenler arasında "Google X"in yöneticisi 33 yaşındaki Dan Fredinburg da bulunuyor. Arama motoru Google'ın çok gizli araştırma laboratuvarı olarak bilinen "Google X"in başkanlığını yapan Dan Fredinburg 31 Mart'tan bu yana Nepal'de bulunuyordu.

1430041477_img20150426123934.jpg

Everest'e çıkmak için günlerdir Nepal'de eğitim gören Fredinburg ve ekibi depremin ilk etkisini atlattılar. Ancak daha sonra kamp kurdukları bölgede depremin etkisiyle meydana gelen çığ sonucu yaşamlarını yitirdi.

Google X Başkanı Dan Fredinburg'un kızkardeşi Megan Fredinburg sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, ağabeyinin kafasından aldığı yara sonucu yaşamını yitirdiğini söyledi. Google yöneticisi Dan Fredinburg'un ekibinde sağlık çalışanı olarak yer alan Dr Marisa Eve Girawong da yaşamını yitirenler arasında bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.