Güncel

Google'dan acil durumda hayat kurtaracak yenilik!

Güvenlik uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlayan Google, önümüzdeki dönemde çok dikkat çekecek yeni bir özellik getirdi.

Google'dan acil durumda hayat kurtaracak yenilik!

Bir süredir Pixel markası altında kendi Android telefonlarını üreten Google, daha fazla kullanıcı çekmek için bu telefonlara özel yenilikler sunmaya devam ediyor. Şu anda G-Cam ile daha iyi bir fotoğraf deneyimi sunan şirket, "Kişisel Güvenlik" uygulaması ile acil durumlarda kullanıcıların yardımına geliyor.

Uygulamanın temel amacı, kullanıcıların olası bir durumda ilk müdahale ekipleriyle iletişimde kalmalarını sağlamaktır. Ayrıca konum paylaşımı, kriz uyarıları ve trafik kazası tespiti de uygulamanın özellikleri arasında yer alıyor. Gelen bilgilere göre Google, acil durumlar için "SOS" adlı yeni bir özellik yayınladı.

Google SOS Kişisel Güvenlik Uygulaması!

Piksel telefonlar acil bir durumda kendi başlarına video çekebilecek. Güvenlik uygulamasını kullanan kişiler, 200827 numarasını güncelledikten sonra ayarlarda ilginç bir özellik keşfettiler. "SOS" adı verilen bu özellik, Pixel telefonunuzun acil durum algılaması üzerine otomatik olarak video çekmesini sağlıyor.

Uygulama tarafından kaydedilen acil durum videolarının uzunluğu 45 dakikaya kadar çıkabiliyor ve dakikada ortalama 10 MB sürüyor. Videolar ayrıca Google hesabınıza otomatik olarak yedekleniyor. Bu şekilde, telefona bir şey olması durumunda kaydın güvenliği sağlanıyor.

Kişisel verilerin gizlilik sorununun farkında olan Google, hesaplarınız dışında hiçbir yerde yedekleme yapmayacağını açıkladı. Ayrıca, herhangi bir işlem yapılmazsa kaydedilen videolar 7 gün içinde otomatik siliniyor.

İsteyen kullanıcılar kayıtları istedikleri zaman silebiliyor. Yeni özelliğin gelecekte ne kadar faydalı olacağı şimdiden merak konusu.

Yorumlar
Feryat
Harika kalemlere olsaydı alinirdi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.