Güncel

Huawei çalışanı HarmonyOS 3'ün geliş zamanını sızdırdı

Bir Huawei çalışanı şirketin bir sonraki işletim sisteminin geliş tarihi hakkında konuştu. İşte detaylar.

Huawei çalışanı HarmonyOS 3'ün geliş zamanını sızdırdı

Bir Huawei çalışanı, bir sosyal medya gönderisinde şirketin tescilli işletim sisteminin bir sonraki yinelemesi üzerinde çalıştığını açıkladı. Gönderiye göre, HarmonyOS 3 kısa süre sonra geliyor. İddiaya göre şirketten açıklama da yakında geliyor.

Bir ITHome raporuna göre, Çinli teknoloji devinin bir çalışanı, yeni nesil HarmonyOS'un yakında piyasaya sürülmesinin planlandığını duyurdu. Şirket, 24 Ekim'de Huawei Geliştirici Konferansı'nı düzenlemeyi planlıyor. Bu etkinlik sırasında marka, yeni HarmonyOS 3.0'ını sergilemeye hazırlanıyor. Benzer şekilde, HarmonyOS 2.0 da Eylül 2020 Huawei Geliştirici Konferansı sırasında başlatılmıştı.

Huawei çalışanı HarmonyOS 3'ün çok yakında geleceğini duyurdu

O zamandan beri şirket, akıllı telefonlar, IoT ve diğer akıllı ürünler dahil olmak üzere HarmonyOS'u destekleyen bir dizi ürün piyasaya sürdü. HarmonyOS ile piyasaya sürülen en son akıllı telefonlardan biri Nova 9 serisi. Şu an itibariyle şirket, tescilli işletim sistemine geçen kullanıcı sayısının 120 milyonu geçtiğini ve bu yılın sonuna kadar toplam kullanıcı tabanının 300 milyonu geçmesini beklediğini doğruladı.  

Harmony OS 2'nin de üst modeli olacak olan Harmony OS 3, önceki işletim sisteminden daha iyi performans gösterecektir. Harmony OS 2 kadar fazla kullanıcıya erişeceğinden şüphe duyulmayan işletim sistemi yüksek ihtimalle Huawei'nin bir sonraki etkinliği olan 24 Ekim Huawei Geliştirici Konferansı'nda tanıtılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.