Güncel

Google'dan Apple haritalarına gönderme!

Google patronu, Apple haritaları hakkında konuştu.

Google'dan Apple haritalarına gönderme!

Apple iPhone 5 ve iOS 6 ile birlikte birçok uygulamayı kendi uygulamalarını kullanma gerekçesi ile bırakmıştı. Bunlardan biride Google'ın harita uygulaması Google Maps oldu. Arama motoru devi Google'ın patronu Eric Schmidt, haritalar uygulamasını bırakan Apple'a göndermede bulundu.

Schmidt, Tokyo'da Apple, Android ve harita tartışmaları hakkında konuştu ve "Google'ın haritalar uygulamasını kullanmaya devam etselerdi servisleri daha iyi olurdu. Ancak onları bizim uygulamamızı kullanmaları konusunda zorlayamayız. Kendi seçimleri" dedi.

1348727685_eric-smith.jpg

Eric Schmidt, yaptığı konuşmada ayrıca Android'e de değindi ve Android işletim sistemlerinin en yaygın ve ortak sistem olduğunu belirterek Apple'ın bir istisna olduğunu dile getirdi.

Google patronu, medyanın Apple'ın ürünleri ve markasıyla takıntılı haberler yaptığını belirtti ve bu durum Apple için muhteşem gibi gösteriyor ancak kullanım rakamlarına bakıldığı zaman Android açık ara en büyük sistem olarak görülüyor dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.