Güncel

Google'dan Apple'a büyük saldırı!

iPhone ve iPad'ler yasaklanacak mı?


Apple, Samsung savaşından sonra Google ile kapışacak gibi görünüyor. Yeni gelen haberlere göre Google, başta iPhone'lar olmak üzere iPad ve Mac'lerin ABD'de yasaklanması için girişimlerini başlattı.

Google, Uluslararası Ticaret Komisyonu'na (ITC) iPhone, iPad ve Mac'lerin yasaklanması için talepte bulundu. Şirket bu şekilde bu cihazların ülke genelinde satışının yasaklanmasını hedefliyor.
1345295660_googlevsapple.jpgYeni gelen haberlere göre Google, Apple'ın Google'ın bünyesinde bulunan Motorola'ya ait bazı patentleri bu ürünlerde çiğnediğini iddia ediyor. Bu nedenle Google, ABD'de iPhone dahil diğer Apple cihazlarının yasaklanmasını istiyor.

Bu tarz bir dava Motorola ve Apple arasında ikinci kez gerçekleşiyor.

Apple ile Samsung arasında ki dava ise halen devam ediyor. Apple, Samsung'a karşı suçlamasında mobil cihazlarında kendi mobil cihazlarına ait olan ikonların kopyalandığı iddiasını destekleyecek bir sunum yapmıştı. Samsung ise Apple'ın mobil cihazlarında yer alan telefon, müzik çalar, not defteri, ayarlar gibi uygulamaların ikonlarını kopyaladığını iddia etmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.