Güncel

Bitmek bilmeyen dava nihayet sona eriyor!

Apple ve Samsung arasında geçen paten davasının sonuçlanma tarihi belli oldu.


Samsung ve Apple arasında yaşanan ve yıllardır bitmek bilmeyen patent davası ve teknoloji patent davalarının belki de en uzunu dava nihayet sona geliyor.

Herkesin merakla takip ettiği davanın jürisi dava ile ilgili nihai kararını 21 Ağustos'ta verecek. Karar verilmeden önce yargıç Lucy Koh taraflara kendi aralarında uzlaşması çağrısında bulundu.

1345215826_applevssamsung1339665503.jpg

Mahkeme, Samsung'un itirazları neticesinde Galaxy S, Galaxy S2 ve Galaxy Ace'i, davadan çıkarttı. Bu telefonlarda ihlal olup olmadığı konusuna girilmeyecek. Apple ve Samsung birbirlerinden tazminat talep etmişlerdi. Bu tazminat değerleri de mahkemenin çalışmaları sonucunda ciddi oranda düşürüldü.

Uzun süren dava sürecinde her iki taraf içinde risklerin oluştuğuna dikkat çeken Yargıç Lucy Koh, davanın gereğinden fazla dikkat oluşturduğunu belirtti. Yargıç, böyle bir davanın firmalar arasında uzlaşmayla sonuçlanmasının daha doğru olacağını söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.