Güncel

Google'dan lisans açıklaması

Birkaç gündür kamuoyunu meşgul eden Google servislerinin Türkiye'de kullanılamayacak olması konusunda Google'dan açıklama geldi.

Google'dan lisans açıklaması

Google'dan yapılan açıklamaya göre Rekabet Kurumu'nun kararı sonrasında iş ortakları ile anlaşma yapmayacağını duyuran Google, mevcut telefon sahiplerinin bu durumdan etkilenmeyeceğini açıkladı. 

Google'dan lisans açıklaması


İşte Google Türkiye'nin Teknolojioku'ya gönderdiği yazılı açıklama:

"Ağustos ayında Rekabet Kurumu'nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.

Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi, halihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz."

Açıklamadan anladığımıza göre mevcut telefonlar ile ilgili bir sorun yok. Ancak yeni piyasaya sürülecek cep telefonu modellerinde Rekabet Kurumu ile anlaşma olmadığı takdirde Google servisleri bulunmayabilir. 

 

Yorumlar
Batuhan
Avrupa'nın en yüksek nüfuzlu ülkelerinden biriyiz. Google böyle bir kaybı istemez ama keşke çekilseler de Google gibi paragöz bir şirket Türkiyemde tarihe gömülse
Cevapla
Batuhan
Bize Yandex yeter Google çekilsin gitsin. Bilgileri ABD hükümetine ve CIA'ye satan alçak bir şirkete gerek yok.
Cevapla
woxow
mal onun, hizmet onun sonuçta. ister satar, ister satmaz. umarım komple türkiye'den çekilir. kimse de bir şey diyemez. çok bilenler kendi google'ını yapsın
Cevapla
Mert
Google'un hepimizi hedef alan bu alçak tehdidi kabul edilemez. Diliyorum Rekabet Kurumu taviz vermez, geri adım atmaz.
Cevapla
🇹🇷Gakko🇹🇷
Bele bele bmw
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.