Güncel

Google'ın 1 Nisan şakaları

Google bugün sizlere bazı şakalar hazırladı. İşte farkında bile olmadığınız o şakalar!

Google'ın 1 Nisan şakaları

Google, her yıl Nisan ayının ilk Günü'nde bir sürü şaka videosu yayınlıyor ve ekip, 2017 Nisan ayı için eski bir fikri tekrar ziyaret etmiş gibi görünüyor. Görünüşe göre bu yıl Pac-Man Google Haritalar uygulamasını ziyaret etti.

Pac-Man'ı bulmak için Google Haritalar uygulamanızı açın ve sağdaki pembe düğmeyi tıklayın. 2015'te de yer alan şakada yer alan Pac-Man'ın entegrasyonunun aksine, bulunduğunuz yeri oyun seviyesine dönüştürebiliyorsunuz. Bunun yerine, dünyadaki rastgele bir noktaya götürüldüğünüzde, hayaletlerden kurtulup tüm yiyecekleri yemek için beş canınız yer alıyor. Android kullanıcılarını rasgele noktalara götürürken, bazı kullanıcılar iOS sürümünün haritayı seçmesine izin verdiğini söylüyor.1490972552_http-2f2fmashable.com2fwp-content2fgallery2fgoogle-maps-pac-man2fniagara-falls.jpg

Pac-Man oyununa dönüşmek için Google Haritalar'da kendi konumunuzu seçmeyi tercih ederseniz, web sürümü kendi başınıza seçim seviyelerini desteklediği görülüyor. Aslında Google'ın birkaç yıl önce uyguladığı bir fikri yeniden gündeme getirmektense daha orijinal bir şeyler yapmasını beklerdik ancak 2015 yılında çok popüler olmuş olacak ki tekrar kullanıcılarına bu şakayı düzenledi.

Sonraki sayfalarda Google’ın bu yıl kullanıcılarına düzenlediği 1 Nisan şakalarını inceleyebilirsiniz.

Google, Google Home’un bahçe versiyonu Google Gnome’u duyurdu. Gnome, hava durumunu söylüyor, ses komutunuzla bahçe hortumunu açıyor, hatta bahçenizde bulduğunuz bitkilerin hangilerinin yenebilir olduğunu söylüyor.

Google Assistan’ta 1 Nisan şakasını sorarsanız, “Akrabalarınıza Güvenmeyin” gibi bazı aptalca tavsiyelerde bulunacak.

1491030387_screenshot20170331at1.42.41pm.png

Bulutların Batı Avrupa töreninde yağmur yağmasını engellemek için Hollanda'daki yerel ekip, bulutlu gökyüzünü bir gün daha uçurabilecek "makine öğrenme" yel değirmenleri serisi olan Google Wind'i açıkladı.

Size Google Kazoo'yu getiren Google Japonya ekibinden,  Input Tools ekibi,  klavyeler için yeni bir form faktörü geliştiriyor. Konsept makine, cümleler oluşturmanız gereken harfler için kabarcık sargısını bastırmanıza ve ardından mesajınızı göndermek için bir okuyucu aracılığıyla beslemenizi sağlar. Bazı kabarcıklar hava kokusuna sahip. Böylece her bir kabarcığı açtığınızda Hawaii'den gelen deniz meltemini koklayabilirsiniz.

Google'ın diğer bir şakası VR meraklıları için oldı. Haptik Yardımcıları, evinize giderek, siz VR kullanırken gördüğünüz sesli ve görsel uyarılara uymak için aromaları, zevkleri ve fiziksel duyuları simule etmeye yardımcı olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.