Güncel

Google'ın bugünkü Doodle'ı Little Nemo için oldu!

Winsor McCay kimdir?

Google'ın bugünkü Doodle'ı Little Nemo için oldu!

Google bugün, ilk çizgi film karakterlerinden birisi olan Winsor McCay hakkında Doodle adığını verdiği logoyla karşıladı bizi. Biz de Little Nemo ve yaratıcısı Winsor McCay hakkında ziyaretçilerimize kısa bir önbilgi sunalım istedim.

1350248506_nemo12-hp.jpg
Winsor McCay kimdir? Biyografisi

Little Nemo ilk çizgi roman karakterlerinden olmakla birlikte, aynı zamanda ilk gerçek anlamda çizgi film kahramanıdır. ilk olarak 1905 yılında yaratılmıştır.  Little Nemo yaratıcısı Winsor McCay ‘dır. Şimdi dilerseniz Winsor McCay hakkında bilgi verelim.

Winsor McCay 26 Eylül 1869 tarihinde Spring Lake, Michigan’da dünyaya geldi. 26 Temmuz 1934 tarihinde Brooklyn, New York’ta hayatını kaybetti. Amerikalı karikatürist ve animatör olan Winsor McCay çizgi roman Little Nemo ve animasyonlu karikatür Gertie Dinozor ile tanınıyor. Winsor McCay siyasi karikatürleriyle ve resimli öyküleriyle ünlü bir gazete karikatüristiydi. Aynı zamanda bir “vaudeville” sanatçısıydı.

Google'ın McCay için hazırladığı o muhteşem animasyon/hareketli Doodle'ı görmek istiyorsanız Mozilla üzerinden www.google.com.tr'ye girmeniz yeterli.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.