Güncel

Görünmez Otomobil Almanya sokaklarında!

Yeni Mercedes imzalı bu otomobil görünmezlik özelliğine sahip, Almanya sokaklarında dolaşıyor..

Görünmez Otomobil Almanya sokaklarında!

Geçtiğimiz günlerde dev otomobil üreticisi firma Mercedes'in görünmez arabası F-Cell ile sokaklarda dolaştı. Almanya'da geçtiğimiz günlerde otomobil kullanıcılar ve halk sokakta  ve caddelerde giden yeni bir araba gördüler. Bu araba diğerlerinden farklıydı, çünkü bu araba GÖRÜNMEZ'lik özelliğine sahipti.

Mercedes imzalı yeni F-Cell'in tanıtım reklamı yayınlandı. Görenleri hayretlere düşüren bu araba şimdiden çok konuşulmaya başladı. Yeni aracın videosunu izlemek isteyenler haberimizin altından ulaşabilecekler.

1330961596_invisible-mercedes-f-cell-minivan.jpg

Peki bu araba nasıl görünmez oldu?

Mercedes'ten gelen açıklamaya göre, atmosfere sıfır karbon salımı yaptığı bu sebeple görünmezlik kazandığı sölendi. Hazırladıkları bu araç ile gelecek nesil otomobil teknolojisine ışık tutmayı başardılar. Mercedes bu çalışmasıyla uzun yıllar akıllardan silinmeyecek gibi.

Çalışma mantığı!

Araba tamamen LED'lerle kaplı, bir yüzeyi tamamen kamera gözleriyle kaplı olan arabaya değişik açılardan bakıldığında ortam ile bütünlük oluşturuyor. Kısaca kullanılan teknoloji anlatmak istersek şu cümleyi kullanabiliriz: "Otomobilin aslında yaptığı, kamerayla aldığı görüntüleri, LED kaplı yüzeye yansıtmak."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.