Güncel

Gözler BTC zengini MicroStrategy'nin yapacağı hamlede!

MicroStrategy, BTC varlıklarının bir kısmını satmaya veya daha fazla teminat eklemeye zorlanabilir.

Gözler BTC zengini MicroStrategy'nin yapacağı hamlede!

Yazılım şirketi MicroStrategy Incorporated, devam eden yüksek piyasa oynaklığı nedeniyle Bitcoin destekli kredisini sürdürmenin bir parçası olarak olası bir marj çağrısıyla karşı karşıya. Şirket zarar olasılığına karşı ayrılan payını satacak mı? Yoksa Bitcoin fiyatı ucuzken alım yapmaya devam mı edecek?

Gözler BTC zengini MicroStrategy'nin yapacağı hamlede!

Önemli miktarda Bitcoin biriktiren şirket MicroStrategy, teminat olarak 19.466 Bitcoin ile kripto bankası Silvergate Capital'den 205 milyon dolar borç aldı. Kredi koşullarına göre, Bitcoin 21.000 doların altında işlem görürse, şirket bir marj çağrısı başlatmak zorunda kalacak.

Marj çağrısından kaçınmak için Microstrategy, kripto para birimine daha fazla teminat dahil etmeye veya amiral gemisi kripto para birimi tarafından desteklenen kredisini karşılamak için Bitcoin varlıklarının bir kısmını satmaya zorlanabilir.

CoinMarketCap verilerine göre bu, Bitcoin'in 14 Haziran'da kısmen 21.033 dolardan işlem görmesi ve yayın saatine göre 22.300 dolardan işlem görmesine biraz toparlanmasıyla geliyor.

MicroStrategy'nin Bitcoin satmama planı

Şirketin bir sonraki hamlesi henüz belirlenmemiş olsa da MicroStrategy, Bitcoin varlıklarını satma planının olmadığını belirtti. Bitcoin biriktirmeye başladığından beri, şirketin satın al ve tut stratejisi, özellikle 2021'de kârlıydı. 

Bununla birlikte, Bitcoin son altı ayda yaklaşık %50 oranında düzeltme yaptı ve marj çağrıları yaklaşıyor.

Mayıs ayında MicroStrategy Başkanı Phong Le'nin, şirketin teminat olarak kullanılmak üzere kanalize edilebilecek 95.643 adet bloke edilmemiş Bitcoin'e sahip olduğunu açıkladığını belirtmekte fayda var.

MicroStrategy Başkanı Phong Le “Teminat paketine daha fazla bitcoin katkıda bulunabiliriz, böylece bir marj çağrısı durumuna girmeyiz” açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.