Güncel

GPH'den Samsung, Apple ve diğer firmalara dava açıldı!

Samsung ve Apple cephesi bu sefer aynı saftalar!


Uzun zamandır devam eden Samsung ve Apple arasındaki patent davaları henüz net bir sonuca ulaşamadı, ulaşacak gibi de görünmüyor. Dünyanın en büyük iki elektronik üretici dev firması Apple ve Samsung'un şu sıralar başı aynı dertten muzdarip.

Apple ve Samsung yeni bir dava ile karşı karşıyalar, bu kez birbirlerine karşı değil, aynı safta ortak hedefe doğru aynı saftalar. Geçtiğimiz günlerde Graphics Properties Holdings (GPH) firması aralarında Apple ve Samsung'un da bulunduğu bir çok şirketi grafik patentlerinin çiğnendiği konusunda dava etti.

1333024796_samsung-vs-apple.jpg

Firmanın dava ettiği şirketler çok yakından tanıdığımız, RIM,SONY, LG, Apple, Samsung ve son olarak HTC şirketlerinden başkası değil. Firma 6 farklı dava ile büyük elektronik üretici firmaları zora soktu. Grafik işlemede kullanılan kayan nokta hesaplamalarıyla alakalı patent davası firmaların başını epey derde sokacak gibi duruyor.

*Dava edilen şirketlerin hiçbirisinden herhangi bir resmi açıklama gelmedi, bakalım firma açtığı dava ile dev firmalardan bir şey alabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.