Güncel

Steve Jobs'tan sonra Apple değişmeye başladı!

Apple Steve Jobs'tan sonra büyük bir değişime mi girdi?


Steve Jobs'un ölümü tün dünyayı derinden etkiledi, sosyal medya ve internet gündemini yerinden sarsan Apple'ın efsane CEO'su Steve Jobs ölmeden önce olmaz dediği bir çok şey bırakmıştı aslında.

Apple, Jobs'un "kesinlikle olmaz" dediği şeylerin o öldükten sonra gerçekleştirmeye doğru mu gidiyor? Firma son zamanlarda attığı adımlarla Jobs'un vasiyetini çiğniyor mu?

Geçtiğimiz haftalarda San Francisco'da özel bir lansman ile tanıtılan yeni iPad'in gününde sadece iPad tanıtılmadı. Apple'ın son teknolojisini kullandığı Apple TV'de tanıtılmıştı. Son zamanlarda internette sıkça dolaşan bilgilere göre Steve Jobs'un ölmeden önce "kesinlikle olmaz" dediği uygulamalara, arayüz tasarımlarına doğru bir geçiş başladı ve son derece yoğun bir şekilde devam ediyor...
1332977007_jobs.jpg
Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen eski Apple yazılım mühendisi Michael Margolis, Apple'da kötü tasarımlara "hayır" diyebilecek kimse kalmadığını belirtti. Son dönemlerde gündemde karışıklık yaratan o tweetler:

"İki yıl önce Apple TV 2.0'ı ben uygulamaya sokmuştum ve şu anda karşıma çıkan yeni ana sayfa ara birimini görünce ağlamak istiyorum." diyor ve devam ediyor; "Gerçekten durum çok komik; bundan beş yıl önce bu tarsımlar Steve Jobs tarafından beğenilmemiş ve bir köşeye atılmışlardı. Şimdi gelinen noktaya bakıyorum da gerçekten Apple'da kötü tasarımlara "hayır" diyecek kimseyi göremiyorum."

1332977164_appletv11331299790.jpg

*Analist ve uzmanların merak ettiği soru ise, ileri görüşlülüğü ile her zaman ön plana çıkmış Jobs'un mu haklı çıkacağı, yani bu tasarımların gelecek vaad etmediği mi yoksa, yeni Apple kadrosunun yaptıkları mı?
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.