Güncel

GSM aboneliği e-Devlet üzerinden yapılabilecek!

e-Devlet hizmetlerine eklenen yeni bir hizmetle GSM aboneliği yapılabilir hale geldi. Mobil hat abonelik başvuru işlemleri artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

GSM aboneliği e-Devlet üzerinden yapılabilecek!

Her geçen gün hizmetlerine yenisi eklenen e-Devlet'e şimdi de GSM aboneliği servisi geldi. Buna göre kullanıcılar e-Devlet üzerinden mobil hat aboneliği başlatabilecekler. 

E-Devlet kapısı, saat 17.00 itibarıyla mobil hat işlemlerine açıldı. Yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımız, mobil hat abonelik başvuru işlemlerini artık e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek." denildi. Hizmet kapsamında Turkcell ve Türk Telekom ile ilgili işlemler ve mobil hat başvuruları ile paket seçimi işlemler yapılabiliyor artık.

e-Devlet üzerinden artık mobil işlemler yapılabilecek!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, e-Devlet üzerinden artık mobil abonelik işlemleri kolay bir şekilde yapılabilecek. Şimdilik bu işlemler Türk Telekom ve Turkcell ile sınırlı. İlerleyen zamanlarda bu operatörlere ek olarak Vodafone'da sistemde yer alır mı bilmiyoruz. 

GSM aboneliği e-Devlet üzerinden yapılabilecek! - Resim : 1

Peki bu sistem üzerinden kullanıcılar neler yapabilecek? Hizmet kapsamında yeni mobil hat başvuruları ile paketler seçilebiliyor. Böylelikle şubeye gitmeye gerek kalmadan tüketiciler evden, iş yerinden vb. yerlerden kolaylıkla abone değişikliği yapabilecekler. Buna ek olarak geçtiğimiz günler su, doğalgaz, elektrik, telekom abonelikleri ile ilgili işlemler, e-Devlet sistemi ile entegre edilerek vatandaşa erişim kolaylığı sağlandı.

Ayrıca abonelikler e-Devlet üzerinden sonlandırılabilecek. e-Devlet üzerinden abonelik işlemi yapamayan vatandaşlar ise şube ve abonelik bayilerine giderek işlemlerini yüz yüze yapmaya devam edecek. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre yakında diğer aboneliklerin de uygulamaya dahil edilmesi planlanıyor.

e-Devlet üzerinden işlem yapmak için PTT ofislerinden şifre alınması gerekiyor. e-Devlet ile bürokrasinin sıfıra inmesi amaçlanıyor. Şimdilik sadece Turkcell ve Türk Telekom abonelikleri e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Vodafone'un önümüzdeki günlerde bu sisteme dahil olması bekleniyor.  

Yorumlar
asdads
asddas
Cevapla
asdasd
asdasd
Cevapla
Opdima
Şu anda böyle bir hizmet yok. An itibarıyla sadece üzerime hat olup olmadığını sorgulatabildim uygulamadan.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.